Dogecoin Fiyat Analizi – 30 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dogecoin, geçtiğimiz haftaki fiyat düşüşlerinden bu yana bulunduğu pozisyona sıkıca tutunmayı başarmıştı. Ancak DOGE fiyatları son birkaç gündür grafiklerde tekrardan düşüşe geçti ve potansiyel olarak yakında Dogecoin için büyük bir fiyat düşüşü yaşanabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda, piyasa değeri baz alınarak oluşturulan dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında Dogecoin 38.7 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci sırada yer alıyor.

blank

Dogecoin’in 6 Saatlik Grafiği

blank

blank

Geçtiğimiz haftaki düşüşten sonra çabuk toparlanan Dogecoin fiyatları son birkaç gündür sabit bir şekilde değer kaybetmeye başladı. Daha önce büyük fiyat düşüşlerine karşı sıkı bir duruş sergileyen DOGE, bu yazının yazıldığı anlarda simetrik bir üçgen formasyonunun altına indi. Bu formasyon iki yöne de bir hareket ile sonuçlanabilecek olmasına rağmen, DOGE’un teknik göstergeleri şu anda büyük oranda ayı lehine gözüküyor.

İlk negatif ayrışma, azalan hacimlerle birlikte artan fiyat dengesinde görülmüştü. 50’lik hareket ortalaması da DOGE’un üstündeki direnç bölgelerini güçlendirdi ve SSL göstergesi de kırmızı çizginin ayı lehine bir dönüşüm geçirmesiyle beraber bir tür satış sinyali vermeye başladı.

Piyasadaki Göstergeler

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu yazının yazıldığı anlarda, Relative Strength Index (RSI) değeri, alıcıların satıcılar karşısında baskınlığı kaybetmesiyle beraber satış baskısında bir yükselişe işaret ediyor. MACD çizgisi de turuncu çizginin mavi çizginin üzerine çıkmasıyla beraber ayı lehine dönüşümünü tamamlamış oldu.

Awesome Oscillator (AO) değeri ise sürpriz bir şekilde Dogecoin için pozitif momentumun arttığına işaret etti ancak bu göstergenin şu an için hatalı bir değeri gösterdiği muhtemelen önümüzdeki saatlerde anlaşılabilir.

Sonuç

Dogecoin için en kötü durum senaryosu 0.21 doların tekrardan test edilmesi olabilir. Ancak 0.21 dolar ile 0.18 dolar arasındaki bölge Dogecoin için bir talep bölgesi görevi görüyor ve bu bölgeden DOGE fiyatları, gerilemelerinden sonra güçlü bir yukarı yönlü hareket sergileyebilir. Önümüzdeki dönemde, genel kripto para momentumu Dogecoin için kritik bir öneme sahip olacak ancak DOGE için boğa havası şu anda büyük oranda hissedilmiyor gibi görünüyor.

Dogecoin bir süredir bir şaka coini yerine normal bir kripto para gibi davranıyor. Bu davranış değişikliğinin arkasında Elon Musk’ın aldığı bir karar olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend