Dogecoin Fiyat Analizi – Analiste Göre Destek ve Direnç Noktaları – 15 Haziran 2021

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kripto para piyasalarında, özellikle Dogecoin üzerinde olan etkisiyle adından söz ettiren Elon Musk, attığı Bitcoin tweet’iyle tekrardan manşetlere konu oldu. Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Musk, Tesla şirketinin, Bitcoin madenciliğinde uygun miktarlarda temiz enerji kullanımının sağlanması durumunda Bitcoin ile ödemelere devam edeceğini söylemişti.

blank

Bu gelişme ile birlikte fiyatlarında %12’lik bir yükseliş kaydeden Bitcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 40.000 dolar bandında seyrediyor. Bu yükseliş ayrıca genel kripto para piyasalarının tamamında da hissedildi. Musk’ın favori kripto parası olan Dogecoin ise sürpriz bir şekilde piyasanın dikkat çekmeyen bir performans gösteren coinleri arasında kaldı. Yalnızca %4’lük bir yükseliş sergileyen şaka coini, piyasa değerine göre en büyük 15 kripto para arasında en düşük performansı sergileyen altcoin oldu. Analizci Saif Naqvi Dogecoin fiyatlarını değerlendirdi…

blank

Dogecoin’in 4 Saatlik Grafiği

dogecoin

Dogecoin’in grafiği incelendiğinde analizciye göre DOGE fiyatları 50-SMA (sarı) değeriyle bir mücadele veriyor. Ufak kazançlara rağmen Dogecoin fiyatları 0.304 dolar ile 0.351 dolar arasındaki kısıtlı bölgede gelgitler yapıyor. Bu bölge ayrıca geçtiğimiz hafta da Dogecoin fiyatlarının uğrak noktası olmuştu. Olumlu olarak ise analizciye göre DOGE işlem hacimleri yükselmeye başladı ve boğa lehine gelişen momentum ile birlikte üstteki direncin kırılma olasılığı bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analiste Göre Dogecoin İçin Üç Gösterge de Boğa Lehine Bir Tabloya İşaret Ediyor

Relative Strength Index (RSI) değeri son 10 gündür ilk kez 50’nin üstüne çıkan Dogecoin, analizciye göre boğa lehine bir işaret veriyor. Naqvi, RSI değerinin 60’ın üstüne çıkması durumunda alıcıların piyasada tekrardan baskın konuma geçebileceğini düşünüyor. Awesome Oscillator (AO) göstergesinde yeşil barlar denge noktasının üstüne gözünü dikmişken analizciye göre de momentum istikrarlı bir şekilde artıyor. MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde kaldı ve Naqvi’ye göre boğa lehine bir sinyal verdi.

Analizciye göre, üç göstergenin de boğa lehine ipuçları vermesiyle birlikte önümüzdeki seanslarda 0.351 dolardaki direnç bölgesi aşılabilir ancak 0.38 dolardaki diğer direnç yukarı yönlü kazançları sınırlayabilir. Bu direnç ayrıca 200’lük SMA değeriyle (yeşil) de çakışıyor. Naqvi, satıcıların piyasaya geri dönmesi durumunda ise 0.352 dolar seviyesinin destek görevi görebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend