Dogecoin Fiyat Analizi: Önemli Direnç ve Destek Noktaları – Yükseliş Sürecek mi? – 3 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dogecoin piyasası trader’lar için gerçekten ilginç bir deneyim oluyor. Bir şaka olarak başlayan Dogecoin, artık ciddiye alınması gereken bir altcoine dönüşmüş durumda. Özellikle Elon Musk tarafından gösterilen ilgiyle birlikte fiyatlarında artış gösteren Dogecoin, yine Elon Musk’ın önerisiyle altyapısını geliştirip, daha çevreci bir kripto para haline gelmek istiyor. Dogecoin yatırımcılarının nihai amacı, DOGE fiyatlarını 1 dolar seviyesine çekmek olduğu biliniyor. GameStop ve DOGE’un liderlik ettiği ralliler ile birlikte yatırımcılar DOGE piyasasına akın etti ve DOGE fiyatları yılın başından bu yana %6.000’in üzerinde değer kazandı.

blank

Dogecoin’in performansı son günlerde tekrardan gündeme geldi.

blank

Dogecoin’in 12 Saatlik Grafiği: DOGE İçin Ufukta Bir Düzeltme Olabilir

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatları yüksek bir değere tutunmaya çalışıyor ve 0.4168 dolardan işlem görüyor. Diğer kripto para piyasaları konsolidasyon hareketleri sergilerken DOGE fiyatları beklenmeyen bir yükseliş dalgası yaşadı. DOGE ekosistemine getirilecek yenilik haberi olmamasına rağmen, Coinbase’de de artık Dogecoin alım satımı yapılabilecek olması bu duruma neden olmuş olabilir.

Ancak bu ani yükselişin bir düzeltme hareketiyle devam etmesi mümkün olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DOGE’un 0.29 ve 0.36 arasında yatay seyir izlemesiyle beraber piyasadaki volalite de önemli ölçüde azalmıştı. Ancak son yükseliş ile beraber DOGE fiyatları tekrardan yüksek bir volaliteyle işlem görüyor.

Stokastik RSI değeri de DOGE’un halihazırda aşırı alış bölgesinde bulunuyor ve bu göstergeye göre bir geri dönüş yaşanıyor. RSI değerinin sinyal çizgisinin altına inmesiyle beraber, piyasalarda ayı lehine bir sinyal oluştu ve mevcut piyasada bir tür düşüş hareketi ihtimali doğdu. Bununla birlikte Directional Movement Index (DMI) değeri de bu ayı lehine tabloyu destekledi ve aşağı yönlü baskının yükselişte olduğuna işaret etti.

Sonuç: Dogecoin Yatırımcılarının Kutlamaları Yarım Kalabilir

Şu anki Dogecoin piyasaları, fiyatlarıdaki son boğa lehine yükselişin tadını çıkarıyor ancak bu kutlama, DOGE için ufukta bir düzeltmenin gözükmesiyle beraber kısa ömürlü olabilir. DOGE fiyatları, piyasadaki volalite arttıkça ve aşağı yönlü baskı geliştikçe bir tür U dönüşü yapabilir. Bununla birlikte Dogecoin fiyatları 0.45 dolar seviyesine doğru bir atak gerçekleştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend