27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Dogecoin Fiyat Analizi: Önemli Direnç ve Destek Noktaları – Yükseliş Sürecek mi? – 3 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin piyasası trader’lar için gerçekten ilginç bir deneyim oluyor. Bir şaka olarak başlayan Dogecoin, artık ciddiye alınması gereken bir altcoine dönüşmüş durumda. Özellikle Elon Musk tarafından gösterilen ilgiyle birlikte fiyatlarında artış gösteren Dogecoin, yine Elon Musk’ın önerisiyle altyapısını geliştirip, daha çevreci bir kripto para haline gelmek istiyor. Dogecoin yatırımcılarının nihai amacı, DOGE fiyatlarını 1 dolar seviyesine çekmek olduğu biliniyor. GameStop ve DOGE’un liderlik ettiği ralliler ile birlikte yatırımcılar DOGE piyasasına akın etti ve DOGE fiyatları yılın başından bu yana %6.000’in üzerinde değer kazandı.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in performansı son günlerde tekrardan gündeme geldi.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in 12 Saatlik Grafiği: DOGE İçin Ufukta Bir Düzeltme Olabilir

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatları yüksek bir değere tutunmaya çalışıyor ve 0.4168 dolardan işlem görüyor. Diğer kripto para piyasaları konsolidasyon hareketleri sergilerken DOGE fiyatları beklenmeyen bir yükseliş dalgası yaşadı. DOGE ekosistemine getirilecek yenilik haberi olmamasına rağmen, Coinbase’de de artık Dogecoin alım satımı yapılabilecek olması bu duruma neden olmuş olabilir.

Ancak bu ani yükselişin bir düzeltme hareketiyle devam etmesi mümkün olabilir.

DOGE’un 0.29 ve 0.36 arasında yatay seyir izlemesiyle beraber piyasadaki volalite de önemli ölçüde azalmıştı. Ancak son yükseliş ile beraber DOGE fiyatları tekrardan yüksek bir volaliteyle işlem görüyor.

Stokastik RSI değeri de DOGE’un halihazırda aşırı alış bölgesinde bulunuyor ve bu göstergeye göre bir geri dönüş yaşanıyor. RSI değerinin sinyal çizgisinin altına inmesiyle beraber, piyasalarda ayı lehine bir sinyal oluştu ve mevcut piyasada bir tür düşüş hareketi ihtimali doğdu. Bununla birlikte Directional Movement Index (DMI) değeri de bu ayı lehine tabloyu destekledi ve aşağı yönlü baskının yükselişte olduğuna işaret etti.

İlgili Haber:  Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi - 24 Mayıs

Sonuç: Dogecoin Yatırımcılarının Kutlamaları Yarım Kalabilir

Şu anki Dogecoin piyasaları, fiyatlarıdaki son boğa lehine yükselişin tadını çıkarıyor ancak bu kutlama, DOGE için ufukta bir düzeltmenin gözükmesiyle beraber kısa ömürlü olabilir. DOGE fiyatları, piyasadaki volalite arttıkça ve aşağı yönlü baskı geliştikçe bir tür U dönüşü yapabilir. Bununla birlikte Dogecoin fiyatları 0.45 dolar seviyesine doğru bir atak gerçekleştirebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar