Dogecoin Fiyat Tahmini: Bu Seviye 2021 Yılının Sonuna Kadar Görülebilir!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kripto para piyasasının en eğlenceli altcoini Dogecoin, bu hafta fiyatında %25’lik bir yükseliş yaşadı.

blank

Elon Musk’ın Twitter gönderileriyle ateşlenen rallisi ile birlikte fiyatında yaşadığı büyük artışla 0.70 doların altına inerek geçtiğimiz seneye göre çok da yüksek bir seviyeye tırmanmış, bunun ardından Mayıs ayında tekrardan düşüşe geçmişti. Dogecoin, yaklaşık olarak 0.20 dolar civarında kendisine uygun bir zemin bularak bu hafta yeniden tırmanışa geçti.

blank

Kripto Para Uzmanları Dogecoin Fiyatı Hakkında Tahminlerde Bulundu

Dogecoin’in son yükselişinden önce, kripto para uzmanlarından oluşan bir panel, Dogecoin fiyatının 2021 yılı sonunda 0.42 dolar olabileceğini tahmin etti. Bu fiyat, Dogecoin’in bu yazının yazıldığı anki fiyatından %60’lık bir yükselişe tekabül ediyor.

Kripto araştırmaları şirketi Token Metrics’te kıdemli kripto para yatırımı analizcisi ve aynı zamanda söz konusu panelin üyesi olan Forrest Przybysz, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “DOGE fiyatının, kripto para piyasasının diğer üyeleriyle birlikte hızla büyümesini bekliyorum ancak DOGE, daha önce gördüğümüz gibi, uzun zaman aralıklarında yatay seyir izleyip birden spekülatif pump’lar ile ani fiyat yükselişleri gerçekleştirebilir.

Fiyat karşılaştırması sunan bir web sitesi olan Finder tarafından organize edilen panelde, 42 kripto para uzmanına önümüzdeki yıllarda Dogecoin fiyatında nasıl gelişmeler olabileceği soruldu. Panel üyelerinin %80’i Dogecoin’i bir balon olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in bir balon olduğunu düşünen panel üyelerinin çoğu (%55’i), bu “balonun” bu yıl patlayacağını düşünürken %42’si 2022 yılında, %3’ü ise 2023 yılında patlayacağını düşünüyor.

Uzmanlar Ortalama Olarak 2030 Yılında DOGE Fiyatının 3.60 Dolar Olabileceğini Düşünüyor

Panelde görüş sunan uzmanlar ortalama olarak Dogecoin fiyatının, 2021 yılının sonunda 0.42 dolar, 2025’e kadar 1.21 dolar, 2030 yılında ise 3.60 dolar olabileceğini düşünüyor. Ancak uzmanlar arasında belirgin ölçüde görüş ayrılıkları olduğunu da eklemek gerekiyor. Bazı uzmanlar bu şaka coininin değerinin sıfırlanacağını düşünürken bazıları ise işi abartıp 10 dolara kadar varabilecek büyük rallilerden bahsediyor.

Canberra Üniversitesi’nde bir eğitmen olan John Hawkins ise 2021 yılının sonunda Dogecoin fiyatının 0.15 dolar olabileceğini, 2030 yılına kalmadan ise tamamen değersiz bir coine dönüşebileceğini iddia etti: “DOGE fiyatının büyük oranda Elon Musk’ın öngörülemez Tweet’lerine bağımlı olduğunu düşünüyorum. Dogecoin şimdiye kadar neredeyse hiç bir ödeme aracı olarak kullanılmadı ve çok düşük performanslı bir değer birikimi aracı olduğunu da gösterdi.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend