7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı %11 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Theatres, DOGE ile ödeme almaya başlayacağını duyurdu; Dogecoin fiyatı %11 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin fiyatı bugün %11 oranında yükselerek 0.269 Dolar seviyesine ulaştı.
  • Sinema salonu zinciri AMC Theatres, dijital hediye kartları için ödeme seçeneği olarak seçilen kripto paralar arasına Dogecoin’i (DOGE) de eklediğini duyurdu.
  • Bu duyuru, DOGE’daki fiyat artışı tetikleyen temel etken oldu.

AMC Theatres, dijital hediye kartları için ödeme seçeneği olarak seçilen kripto paralar arasına Dogecoin’i (DOGE) de eklediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

AMC Theatres ve Kripto Para

AMC CEO’su Adam Aron, haberi Twitter’dan paylaştı. Aron, “Bir BitPay Cüzdanı kullanarak Dogecoin ve diğer kripto paralar ile AMC Theatres dijital hediye kartları (günde 200 Dolara kadar) satın alabilirsiniz.” tweetini paylaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

2011 yılında kurulan Bitpay, dünyanın en büyük kripto ödeme hizmeti sağlayıcılarından biridir. Çok sayıda şirket, Bitcoin ve diğer kripto paralarda ödeme kabul etmek için Bitpay’i sistemlerine entegre etti.

Bu şirketler arasında, bu yıl Nisan ayında biletleri ve çeşitli ürünleri için Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayan Mark Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks de yer alıyor.

Dogecoin Fiyatında Artış

DOGE’nin fiyatı, duyurunun hemen ardından %11 seviyesinde yükselerek 0.269 Dolara ulaştı. CoinGecko’ya göre, DOGE fiyatı şu dakikalarda ise 0.246 Dolara geriledi.

Dogecoin, 32.4 milyar Dolarlık piyasa değeri ile USD Coin (USDC) ve Polkadot’u (DOT) geride bırakarak 8. en büyük kripto para konumuna yükseldi.

Hisseleri bu yılın başlarındaki ticaret çılgınlığının ortasında fırlayan AMC Theatres, ilk olarak Ağustos ayında kripto parayı ödeme yöntemi olarak kabul etme planlarını açıkladı.

Kansas merkezli şirket o sırada yalnızca Bitcoin’e odaklandığını belirtti; ancak geçen ay listeye üç kripto para daha eklendi: Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash.

İlgili Haber:  Türev Alım Satımına Olan İlgi Arttıkça FTX Token de %105 Arttı

Dogecoin hayranları ise bu listeye kendi favori kripto paralarının da eklenmesi için bir sosyal medya kampanyası başlattı. Bu sosyal medya dayanışmasına karşı koyamayan şirket CEO’su Aron, konu ile ilgili Twitter’da bir anket başlattı.

Oylamaya katılan kişilerin üçte ikisinden fazlası Dogecoin lehine oy kullandı. Bu durumda da AMC’nin “toplumun sesini” dinlemekten başka seçeneği kalmadı.

Bununla birlikte, başlangıçta yıl sonundan önce tamamlanması hakkında söz verilen AMC’deki kripto ödemelerinin fiili entegrasyonunun yine de biraz zaman alabileceği öngörülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar