5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı, Coinbase’de Listelendikten Bugüne %20 Geriledi; Bitcoin ise İstikrarlı Görünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

DOGE’un aylardır devam eden boğa koşusu sona mı erdi?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin, geçen hafta Coinbase’de listelendiğinden bu yana %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı.
  • Öte yandan Mayıs ayından bu yana çeşitli düzenleyici yaralar alan Bitcoin, buna rağmen büyük oranda yatay işlem görüyor.

Yıllar önce bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz Perşembe Coinbase borsasında listelenmesinden bu yana %20’nin üzerinde değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Coinbase Etkisi, Elon Musk Etkisinin Gerisinde Kaldı

Bu arada, Bitcoin liderliğindeki daha geniş kripto piyasası, birkaç hafta sonra istikrara kavuşmuş gibi görünüyor. Bitcoin hafta genelinde yatay işlem gördü ve destek noktasını 35.000 Doların üzerinde tutmayı başardı. CoinGecko verilerine göre Dogecoin ise şu anda 0.31 Dolardan işlem görüyor.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, geçtiğimiz hafta DOGE’u listelediğini duyurdu. İlk duyurunun ardından DOGE fiyatı biraz yükselse de, kripto paranın listelenmesinin ardından beklenen “Coinbase etkisi” yaşanmadı.

Buna ek olarak, San Francisco merkezli borsa 1.2 milyon Dolarlık DOGE ödülleri dağıtacağını açıkladı; ancak bu haber bile kripto paranın fiyatını hareket ettiremedi.

Görünüşe göre, “Coinbase etkisi” bugünlerde “Elon Musk etkisi” ile yarışamıyor.

Dogecoin’in Yükselişi

Dogecoin’in yükselişindeki en temel unsurlardan biri, Tesla CEO’su Elon Musk’ın özellikle Twitter üzerinden verdiği destek mesajları oldu. Kendisini mizahi bir şekilde “Dogecoin CEO’su” olarak tanımlayan Musk, DOGE’u çok havalı bulduğunu defalarca tweetledi. Genellikle Musk’ın tweet attığı zamanlarda da DOGE fiyatında büyük bir hareketlilik yaşandı.

Ayrıca basketbol takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da bir diğer ünlü DOGE destekçisi olarak biliniyor. Cuban, geçtiğimiz haftalarda, takımı Mavericks’in bilet ve ürün satışlarında DOGE ile ödeme alacağını duyurdu.

İlgili Haber:  Bitcoin 20.000 Dolara Doğru Koşuyor

Son olarak, DOGE’daki fiyat düşüşüne benzer bir şekilde, piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto para olan Ethereum da son bir haftadır zor günler geçiriyor. ETH, bu süreçte %15’ten fazla değer kaybetti ve şu dakikalarda 2.300 Dolar seviyesinde seyrediyor. Etheruem, bundan yalnızca 1 ay önce 5.000 Dolar seviyelerini zorluyordu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar