Dogecoin Fiyatı, Coinbase’de Listelendikten Bugüne %20 Geriledi; Bitcoin ise İstikrarlı Görünüyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

DOGE’un aylardır devam eden boğa koşusu sona mı erdi?

blank

Haberin Özeti

  • Dogecoin, geçen hafta Coinbase’de listelendiğinden bu yana %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı.
  • Öte yandan Mayıs ayından bu yana çeşitli düzenleyici yaralar alan Bitcoin, buna rağmen büyük oranda yatay işlem görüyor.

Yıllar önce bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz Perşembe Coinbase borsasında listelenmesinden bu yana %20’nin üzerinde değer kaybetti.

Coinbase Etkisi, Elon Musk Etkisinin Gerisinde Kaldı

Bu arada, Bitcoin liderliğindeki daha geniş kripto piyasası, birkaç hafta sonra istikrara kavuşmuş gibi görünüyor. Bitcoin hafta genelinde yatay işlem gördü ve destek noktasını 35.000 Doların üzerinde tutmayı başardı. CoinGecko verilerine göre Dogecoin ise şu anda 0.31 Dolardan işlem görüyor.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, geçtiğimiz hafta DOGE’u listelediğini duyurdu. İlk duyurunun ardından DOGE fiyatı biraz yükselse de, kripto paranın listelenmesinin ardından beklenen “Coinbase etkisi” yaşanmadı.

Buna ek olarak, San Francisco merkezli borsa 1.2 milyon Dolarlık DOGE ödülleri dağıtacağını açıkladı; ancak bu haber bile kripto paranın fiyatını hareket ettiremedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Görünüşe göre, “Coinbase etkisi” bugünlerde “Elon Musk etkisi” ile yarışamıyor.

Dogecoin’in Yükselişi

Dogecoin’in yükselişindeki en temel unsurlardan biri, Tesla CEO’su Elon Musk’ın özellikle Twitter üzerinden verdiği destek mesajları oldu. Kendisini mizahi bir şekilde “Dogecoin CEO’su” olarak tanımlayan Musk, DOGE’u çok havalı bulduğunu defalarca tweetledi. Genellikle Musk’ın tweet attığı zamanlarda da DOGE fiyatında büyük bir hareketlilik yaşandı.

Ayrıca basketbol takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da bir diğer ünlü DOGE destekçisi olarak biliniyor. Cuban, geçtiğimiz haftalarda, takımı Mavericks’in bilet ve ürün satışlarında DOGE ile ödeme alacağını duyurdu.

Son olarak, DOGE’daki fiyat düşüşüne benzer bir şekilde, piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto para olan Ethereum da son bir haftadır zor günler geçiriyor. ETH, bu süreçte %15’ten fazla değer kaybetti ve şu dakikalarda 2.300 Dolar seviyesinde seyrediyor. Etheruem, bundan yalnızca 1 ay önce 5.000 Dolar seviyelerini zorluyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend