12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde azaldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Robinhood’un kripto para geliri, Dogecoin fiyatının gerilemesi ile birlikte geçtiğimiz çeyrekte 233 milyon Dolardan 51 milyon Dolara kadar düştü.
  • Şirketin CFO’su, Robinhood’ın kripto cüzdanı bekleme listesine kaydolan kişi sayısını ise “parlak bir veri” olarak işaret etti.

Robinhood, kripto para piyasasındaki fiyat oynaklığının “olumsuz” tarafını deneyimliyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatının Robinhood Üzerindeki Etkisi

Şirket, Salı günü açıkladığı üçüncü çeyrek kazanç raporunda, kripto para gelirinin son çeyrekte 51 milyon Dolara kadar düştüğünü duyurdu. Robinhood, yılın ikinci çeyreğinde ise 233 milyon Dolar seviyesinde kripto para geliri elde etmişti. Bu, şirketin yalnızca üç ay içinde kripto para gelirinin %78’ini kaybettiği anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu düşüş, büyük ölçüde yılın ilk yarısında popülaritesi zirveye ulaşan ve Robinhood’a rekor seviyede kullanıcı çekmeye yardımcı olan Dogecoin’in fiyatındaki düşüşten kaynaklandı.

Şirket CFO’su Jason Warnick konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada, “İkinci çeyrekteki hikaye büyük ölçüde kripto para ve özellikle de DOGE ile ilgiliydi. Ancak müşterilerin odak noktası, üçüncü çeyrekte daha çok hisse senetlerine kaydı.” ifadelerini kullandı.

Robinhood, Kripto Paraya Yatırım Yapmaya Devam Edecek

Warnick, ayrıca, kripto para piyasasının “kendine özgü” olarak nitelendirdi; ve şirketin, doğru gelir tahminleri yapmak “imkansız” olsa da, uzun vadede kripto paraya yatırım yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Warnick buna ek olarak Robinhood’un yakında piyasaya sürülecek olan kripto para cüzdanına 1 milyondan fazla müşterinin kaydolduğunu hatırlattı.

Son olarak Robinhood müşterileri, uzun zamandır platforma daha fazla kripto paranın eklenmesini ve ticarete açılmasını bekliyor. Kullanıcılar, Robinhood’un kripto devi Coinbase’e rakip olarak ortaya çıktığını ve bu anlamda daha “radikal” kararlar alması gerektiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Chainlink (LINK) Rekor Kırdı - Yeni Projeler Yolda

Ancak şirket CFO’su Warnick, kripto paranın artan düzenleyici incelemesine ve bazı tokenlerin “menkul kıymet” olarak kabul edilme olasılığına atıfta bulunarak “Müşterilerimizin bekleyişi bir süre daha devam edebilir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar