9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Önemli Gelişmeler

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde azaldı.

blank

Haberin Özeti

  • Robinhood’un kripto para geliri, Dogecoin fiyatının gerilemesi ile birlikte geçtiğimiz çeyrekte 233 milyon Dolardan 51 milyon Dolara kadar düştü.
  • Şirketin CFO’su, Robinhood’ın kripto cüzdanı bekleme listesine kaydolan kişi sayısını ise “parlak bir veri” olarak işaret etti.

Robinhood, kripto para piyasasındaki fiyat oynaklığının “olumsuz” tarafını deneyimliyor.

blank

Dogecoin Fiyatının Robinhood Üzerindeki Etkisi

Şirket, Salı günü açıkladığı üçüncü çeyrek kazanç raporunda, kripto para gelirinin son çeyrekte 51 milyon Dolara kadar düştüğünü duyurdu. Robinhood, yılın ikinci çeyreğinde ise 233 milyon Dolar seviyesinde kripto para geliri elde etmişti. Bu, şirketin yalnızca üç ay içinde kripto para gelirinin %78’ini kaybettiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Söz konusu düşüş, büyük ölçüde yılın ilk yarısında popülaritesi zirveye ulaşan ve Robinhood’a rekor seviyede kullanıcı çekmeye yardımcı olan Dogecoin’in fiyatındaki düşüşten kaynaklandı.

Şirket CFO’su Jason Warnick konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada, “İkinci çeyrekteki hikaye büyük ölçüde kripto para ve özellikle de DOGE ile ilgiliydi. Ancak müşterilerin odak noktası, üçüncü çeyrekte daha çok hisse senetlerine kaydı.” ifadelerini kullandı.

Robinhood, Kripto Paraya Yatırım Yapmaya Devam Edecek

Warnick, ayrıca, kripto para piyasasının “kendine özgü” olarak nitelendirdi; ve şirketin, doğru gelir tahminleri yapmak “imkansız” olsa da, uzun vadede kripto paraya yatırım yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Warnick buna ek olarak Robinhood’un yakında piyasaya sürülecek olan kripto para cüzdanına 1 milyondan fazla müşterinin kaydolduğunu hatırlattı.

Son olarak Robinhood müşterileri, uzun zamandır platforma daha fazla kripto paranın eklenmesini ve ticarete açılmasını bekliyor. Kullanıcılar, Robinhood’un kripto devi Coinbase’e rakip olarak ortaya çıktığını ve bu anlamda daha “radikal” kararlar alması gerektiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Kripto Piyasası 2 Trilyon Dolara Yaklaşırken Elon Musk Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Konusunda Uyarıda Bulundu

Ancak şirket CFO’su Warnick, kripto paranın artan düzenleyici incelemesine ve bazı tokenlerin “menkul kıymet” olarak kabul edilme olasılığına atıfta bulunarak “Müşterilerimizin bekleyişi bir süre daha devam edebilir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend