5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı, Elon Musk’ın Tweetinden Sonra Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ilk “Dogecoin trilyoneri” mi olacak? Piyasa, Musk’ın tweetine olumlu tepki veriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin fiyatı, geçen gün Elon Musk’ın attığı bir tweetin ardından yükselişe geçti.
  • Bildiğiniz gibi bu olay, geçmişte de birçok kez yaşandı…
  • Dogecoin fiyatı, bugün 0.25 Dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor.

Kripto para endüstrisinde zaman içinde test edilmiş bir atasözü: Elon Musk, Dogecoin hakkında tweet attığında, DOGE fiyatı genellikle yükselir. Ve bugün yine böyle oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk Yine Dogecoin ile İlgili Tweet Attı

Cuma öğleden sonra, 13 milyondan fazla takipçisi olan popüler UberFacts Twitter hesabı, “Elon Musk’ın SpaceX sayesinde dünyanın ilk trilyoneri olacağı tahmin ediliyor.” tweetini attı.

En sevdiği şakalı tweetlerinden birini araya sokmak için her zaman fırsat kollayan SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk ise söz konusu tweeti alıntılayarak “*Dogecoin’de” tweetini paylaştı. Twitter’da 61 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, yaklaşık bir saat içinde tweeti ile on binlerce etkileşim aldı.

Musk ve Dogecoin Fiyatı

Geçmişte de birçok kez yaşadığımız gibi piyasa, Musk’ın tweetine hızlı tepki verdi ve CoinGecko’ya göre DOGE’nin fiyatı bir saatten daha kısa bir sürede yaklaşık %5 oranında arttı. Şu anda, önde gelen kripto para 0.25 Doların üzerinde seyrediyor. Dogecoin, son yedi günde %7 ve geçen ay genelinde de yaklaşık %25 oranında yükseldi.

Elon Musk ise uzun zamandır bir Dogecoin hayranı ve savunucusu olarak tanınıyor ve bu konuda yüzlerce tweet atıyor.

Musk, geçmişte kendisini “The Dogefather” olarak adlandırdı; hatta Mayıs ayındaki “Saturday Night Live” şovunda DOGE’den bahsetti. Elon Musk, kısa bir süre için Dogecoin’den ilham alan bir NFT koleksiyonu yayınlamayı bile planladı; ancak sonrasında bu fikrini değiştirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar