2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı Geçen Haftaya Göre %20 Oranında Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin fiyatı, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse dörtte birinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin fiyatı şu dakikalarda 0.18 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • Bu, Dogecoin’in 8 Mayıs’ta ulaştığı 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse %75 gerisinde olduğu anlamına geliyor.

Kripto veri sitesi CoinMarketCap’e göre Dogecoin’in fiyatı şu dakikalarda 0.18 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu, DOGE fiyatının 0.16 Dolar olarak kaydedildiği 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviye.

Binance indirim kodu

DOGE, şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Dogecoin’in piyasa değeri ise 22.5 milyar Dolar civarında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dogecoin Macerası

Dogecoin, 2013 yılında, her ikisi de yazılımcı olan Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturuldu. İkili, dönemin altcoin üretme çılgınlığı ile alay etmek için Dogecoin’i üretti.

Ancak bir şakadan ilham alarak başlayan bu yolculuk, son Bitcoin boğa koşusu sırasında Dogecoin’i en üst noktalara kadar taşıdı. Dogecoin, Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, Tesla CEO’su Elon Musk ve pop yıldızları Snoop Dogg ve Gene Simmons gibi ünlü isimlerin de dahil olduğu bir popülerleşme sürecinde küresel ölçekte en çok sevilen ve kullanılan kripto paralardan biri haline geldi.

Öte yandan kripto paranın ortak kurucularından Jackson Palmer, 2015’te ayrıldığı Dogecoin projesine ve genel olarak kripto para endüstrisine dair çeşitli eleştirilerini geçtiğimiz günlerde dile getirdi.

Palmer, “Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto paranın öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu olması sebebiyle yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum.” dedi.

Palmer, başka bir tweet’te ise, “Kripto para, günümüz kapitalist sisteminin en kötü özelliklerini (örneğin yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) almak ve teknik olarak müdahalelerin (örneğin denetimler, düzenleme, vergilendirme) etkisini sınırlamak için yazılım kullanmak gibidir.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Dogecoin Çılgınlığı Nihayet Sona mı Erdi?

Kripto Para Piyasası Ne Durumda?

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum da şu anda bu yılın başlarında belirledikleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinin neredeyse yarısında işlem görüyor.

Ancak Dogecoin, bu kripto paralara göre daha da sert bir darbe aldı. DOGE şu anda 0.18 Dolar fiyatında seyrediyor; bu, Dogecoin’in 08 Mayıs’ta belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 ABD Dolarından %75 daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar