Dogecoin Fiyatı Geçen Haftaya Göre %20 Oranında Geriledi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Dogecoin fiyatı, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse dörtte birinde seyrediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Dogecoin fiyatı şu dakikalarda 0.18 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • Bu, Dogecoin’in 8 Mayıs’ta ulaştığı 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse %75 gerisinde olduğu anlamına geliyor.

Kripto veri sitesi CoinMarketCap’e göre Dogecoin’in fiyatı şu dakikalarda 0.18 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu, DOGE fiyatının 0.16 Dolar olarak kaydedildiği 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviye.

blank

DOGE, şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Dogecoin’in piyasa değeri ise 22.5 milyar Dolar civarında seyrediyor.

Dogecoin Macerası

Dogecoin, 2013 yılında, her ikisi de yazılımcı olan Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturuldu. İkili, dönemin altcoin üretme çılgınlığı ile alay etmek için Dogecoin’i üretti.

Ancak bir şakadan ilham alarak başlayan bu yolculuk, son Bitcoin boğa koşusu sırasında Dogecoin’i en üst noktalara kadar taşıdı. Dogecoin, Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, Tesla CEO’su Elon Musk ve pop yıldızları Snoop Dogg ve Gene Simmons gibi ünlü isimlerin de dahil olduğu bir popülerleşme sürecinde küresel ölçekte en çok sevilen ve kullanılan kripto paralardan biri haline geldi.

Öte yandan kripto paranın ortak kurucularından Jackson Palmer, 2015’te ayrıldığı Dogecoin projesine ve genel olarak kripto para endüstrisine dair çeşitli eleştirilerini geçtiğimiz günlerde dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Palmer, “Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto paranın öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu olması sebebiyle yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum.” dedi.

Palmer, başka bir tweet’te ise, “Kripto para, günümüz kapitalist sisteminin en kötü özelliklerini (örneğin yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) almak ve teknik olarak müdahalelerin (örneğin denetimler, düzenleme, vergilendirme) etkisini sınırlamak için yazılım kullanmak gibidir.” diye ekledi.

Kripto Para Piyasası Ne Durumda?

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum da şu anda bu yılın başlarında belirledikleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinin neredeyse yarısında işlem görüyor.

Ancak Dogecoin, bu kripto paralara göre daha da sert bir darbe aldı. DOGE şu anda 0.18 Dolar fiyatında seyrediyor; bu, Dogecoin’in 08 Mayıs’ta belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 ABD Dolarından %75 daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend