Dogecoin Fiyatı İçin Kritik Tarih: 8 Mayıs

Önemli Gelişmeler

“Pazarlama müdürü Elon Musk olan bir ürünün pazarda tutmaması olası değil” deniyor. Bakalım bu Dogecoin için ne kadar doğru olacak?

Dogecoin Elon Musk’ın uzun zamandır gözdesi kripto paralardan biri. Elon Musk geçmişte attığı pek çok tweetle Doge’nin fiyatına etki etti ve halen de etmeye devam ediyor. Hatta kendisine “market mover” yani “piyasayı hareket ettiren” lakabı takılmış durumda.

Şimdilerde Dogecoin topluluğunda heyecanlı bir bekleyiş var. Nedeni ise yine Elon Musk’ın tweetlerinde gizli. Musk, ABD’nin “Güldür Güldür Şov”u diyebileceğimiz SNL (Saturday Night Live” adlı komedi programına katılacak. Bu program 8 Mayıs’ta yayınlanacak.

Elon, bu programda kullanmak üzere bazı “skeç fikirleri”ni Twitter üzerinden takipçilerine sordu: “SNL için skeç fikri arıyorum. Ne yapmalıyım?” diye yazdı. Takipçilerinden biri ise “DOGEFATHER ile ilgili bir şeyler..” yanıtı verdi. Elon’ın bu tweete cevabı ise “Kesinlikle” şeklinde oldu.

Dolayısıyla Elon’ın 8 Mayıs’ta yayınlanacak olan SNL’de dogecoin ile ilgili bir skece yer vereceği düşünülüyor. Dogecoin topluluğu ise bu yayının Doge fiyatlarında etkili olacağına inanıyor.

Elon Musk Kripto Ekosistemi İçin Zararlı mı?

Her ne kadar doge yatırımcıları için Elon bir kurtarıcı baba rolünde olsa da, bazıları Elon’ın kriptopara ekosistemine zarar verdiğini düşünüyor. Elon herhangi bir kullanım alanı olmayan, ortada herhangi bir ürünü bulunmayan ve uzun zamandır atıl halde bulunan dogecoin’in piyasa değerini zirveye taşıyarak kötü bir algı oluşturuyor olabilir. Ekosisteme dışarıdan bakanlar “değersiz bir paranın” bile piyasa değeri bu kadar ise bu ekosistem hakkında bir fikir verir diyebiliyor.

Bazıları da Elon’ın aslında bitcoin için söylemek istediklerini dogecoin üzerinden dolaylı yoldan söylediğini düşünüyor.

Günün sonunda doge her Elon tweetiyle zirveleri görüyor. Bu şekilde devam ederse yeni ATH’lerin gelmesi kaçınılmaz gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.Söz konusu müdür...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend