8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı İçin Kritik Tarih: 8 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“Pazarlama müdürü Elon Musk olan bir ürünün pazarda tutmaması olası değil” deniyor. Bakalım bu Dogecoin için ne kadar doğru olacak?

Binance indirim kodu

Dogecoin Elon Musk’ın uzun zamandır gözdesi kripto paralardan biri. Elon Musk geçmişte attığı pek çok tweetle Doge’nin fiyatına etki etti ve halen de etmeye devam ediyor. Hatta kendisine “market mover” yani “piyasayı hareket ettiren” lakabı takılmış durumda.

Binance indirim kodu

Şimdilerde Dogecoin topluluğunda heyecanlı bir bekleyiş var. Nedeni ise yine Elon Musk’ın tweetlerinde gizli. Musk, ABD’nin “Güldür Güldür Şov”u diyebileceğimiz SNL (Saturday Night Live” adlı komedi programına katılacak. Bu program 8 Mayıs’ta yayınlanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon, bu programda kullanmak üzere bazı “skeç fikirleri”ni Twitter üzerinden takipçilerine sordu: “SNL için skeç fikri arıyorum. Ne yapmalıyım?” diye yazdı. Takipçilerinden biri ise “DOGEFATHER ile ilgili bir şeyler..” yanıtı verdi. Elon’ın bu tweete cevabı ise “Kesinlikle” şeklinde oldu.

blank

Dolayısıyla Elon’ın 8 Mayıs’ta yayınlanacak olan SNL’de dogecoin ile ilgili bir skece yer vereceği düşünülüyor. Dogecoin topluluğu ise bu yayının Doge fiyatlarında etkili olacağına inanıyor.

Elon Musk Kripto Ekosistemi İçin Zararlı mı?

Her ne kadar doge yatırımcıları için Elon bir kurtarıcı baba rolünde olsa da, bazıları Elon’ın kriptopara ekosistemine zarar verdiğini düşünüyor. Elon herhangi bir kullanım alanı olmayan, ortada herhangi bir ürünü bulunmayan ve uzun zamandır atıl halde bulunan dogecoin’in piyasa değerini zirveye taşıyarak kötü bir algı oluşturuyor olabilir. Ekosisteme dışarıdan bakanlar “değersiz bir paranın” bile piyasa değeri bu kadar ise bu ekosistem hakkında bir fikir verir diyebiliyor.

Bazıları da Elon’ın aslında bitcoin için söylemek istediklerini dogecoin üzerinden dolaylı yoldan söylediğini düşünüyor.

Günün sonunda doge her Elon tweetiyle zirveleri görüyor. Bu şekilde devam ederse yeni ATH’lerin gelmesi kaçınılmaz gözüküyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar