5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı %30 Oranında Yükseldi: DOGE, SHIB’i Geride Bıraktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Dogecoin fiyatı, geçtiğimiz 24 saat içinde %30 oranında yükseldi. DOGE, son günlerde sıkı bir mücadele içine girdiği Shiba Inu’yu geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu dün piyasa değeri açısından Dogecoin’i geride bırakmıştı.
  • Ancak Dogecoin fiyatı bugün yeniden toparlandı ve son 24 saat içinde %30 oranında artış yaşadı.

Dogecoin dün kısa bir süreliğine tahtını Shiba Inu’ya kaptırdıktan sonra bugün %30 oranında fiyat artışı yaşadı ve SHIB’i tekrar geride bıraktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin Fiyatı 0.30 Doları Geçti

DOGE, ani fiyat artışı ile birlikte şu anda 0.31 Dolardan işlem görüyor; bu da onu piyasa değerine göre 9. en büyük kripto para yapıyor.

Ethereum tabanlı Shiba Inu (SHIB) tokeni ise şu anda 0.00007276 Dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para konumunda yer alıyor. SHIB fiyatı son 24 saatte %10, geçtiğimiz hafta genelinde ise %149 seviyesine yükseldi.

DOGE, SHIB ve Diğerleri

Dogecoin, 2013 yılında mizahi bir amaçla geliştirilmiş olsa da; süreç içinde Tesla CEO’su Elon Musk ve NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi ünlü isimlerin desteğiyle dünyanın en popüler kripto paralarından biri haline geldi.

Shibu Inu ise Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir tokendir. SHIB fiyatı özellikle 2021 yılı içinde tavan yaptı. SHIB, yılın başından bu yana %90.000.000’un üzerinde arttı.

Hem DOGE hem de SHIB, şaka tokeni olarak bilinir. Bu tür kripto paralar, güçlü bir blockchain projesine sahip olmak yerine genellikle internet fenomenleri, güncel olaylar, online topluluklar temelinde hareket eder. Bu nedenle de hem DOGE hem de SHIB, Bitcoin veya Ethereum gibi daha “geleneksel” kripto paralara nazaran çok daha şiddetli fiyatlı dalgalanmaları yaşayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar