Dogecoin Fiyatında %15 Oranında Düşüş Yaşandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Çin’den gelen yasak haberlerinin ardından kripto para piyasasında düşüş yaşanıyor. Son ayların en ünlü tokeni Dogecoin’de de %15’lik bir fiyat kaybı yaşandı.

blank

Haberin Özeti

  • Dogecoin, son 24 saatte %15 değer kaybetti.
  • Ünlü kripto para şu dakikalarda 0.22 Dolar seviyesinde seyrediyor.

“Şaka tokeni” olarak bilinen Dogecoin, son 24 saatte %15 değer kaybetti. Nomics’ten alınan verilere göre, dün 0.26 Dolar seviyesinde seyreden DOGE, bugün 0.22 Dolar’a geriledi.

blank

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Eğilimi DOGE’u da Aşağı Çekiyor

Dogecoin, son haftaları büyük oranda kırmızı renkte geçirdi. Kripto para piyasası genelinde yaşanan düşüş eğilimi de DOGE fiyatını aşağı çeken bir diğer önemli etken oldu.

En son 2014 All-Star yarışında bir araca sponsor olan Dogecoin, Cumartesi günü bir NASCAR pilotuna sponsor olarak pistlere geri döndü. Ancak DOGE’un sponsor olduğu pilot Stefan Parsons, Cumartesi günü gerçekleşen yarışta bir kaza geçirdi ve yarışı son sırada tamamladı. Bu kazadan sonraki gün ise Dogecoin, %9.6’lık düşüş yaşadı.

Dogecoin, 2013 yılında yazılım programcıları Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından altcoin kültürüne karşı bir “hiciv” olarak mizahi bir amaçla üretildi. Ancak geçtiğimiz kış aylarından bu yana DOGE popülaritesinde inanılmaz bir artış yaşandı; hatta Twitter’da oldukça büyük bir “Doge Ordusu” biraraya geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin ve Elon Musk

DOGE’un bu denli ün kazanmasındaki en büyük etken ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’i destekleyici tweetleri oldu. Öte yandan rapçi Snoop Dogg ve efsanevi rock grubu KISS’in basçısı Gene Simmons gibi ünlü isimler de bu süreçte Dogecoin’e destek verdi.

28 Nisan’da Elon Musk, Saturday Night Live’da Dogecoin ile ilgili konuşacağını açıklayarak DOGE fiyatını 0.74 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar taşıdı. Ancak programın ardından beklenen fiyat artışı (DOGE’un 1 Dolara ulaşması bekleniyordu) gerçekleşmedi; hatta DOGE değer kaybetmeye başladı. Bu süreçte Dogecoin, 0.43 Dolar seviyesine kadar geriledi.

Kripto para piyasasında son haftalarda hakim olan negatif atmosfer sebebiyle DOGE fiyatı bugün 0.22 Dolar fiyatına düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend