5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatında %15 Oranında Düşüş Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin’den gelen yasak haberlerinin ardından kripto para piyasasında düşüş yaşanıyor. Son ayların en ünlü tokeni Dogecoin’de de %15’lik bir fiyat kaybı yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin, son 24 saatte %15 değer kaybetti.
  • Ünlü kripto para şu dakikalarda 0.22 Dolar seviyesinde seyrediyor.

“Şaka tokeni” olarak bilinen Dogecoin, son 24 saatte %15 değer kaybetti. Nomics’ten alınan verilere göre, dün 0.26 Dolar seviyesinde seyreden DOGE, bugün 0.22 Dolar’a geriledi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Eğilimi DOGE’u da Aşağı Çekiyor

Dogecoin, son haftaları büyük oranda kırmızı renkte geçirdi. Kripto para piyasası genelinde yaşanan düşüş eğilimi de DOGE fiyatını aşağı çeken bir diğer önemli etken oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

En son 2014 All-Star yarışında bir araca sponsor olan Dogecoin, Cumartesi günü bir NASCAR pilotuna sponsor olarak pistlere geri döndü. Ancak DOGE’un sponsor olduğu pilot Stefan Parsons, Cumartesi günü gerçekleşen yarışta bir kaza geçirdi ve yarışı son sırada tamamladı. Bu kazadan sonraki gün ise Dogecoin, %9.6’lık düşüş yaşadı.

Dogecoin, 2013 yılında yazılım programcıları Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından altcoin kültürüne karşı bir “hiciv” olarak mizahi bir amaçla üretildi. Ancak geçtiğimiz kış aylarından bu yana DOGE popülaritesinde inanılmaz bir artış yaşandı; hatta Twitter’da oldukça büyük bir “Doge Ordusu” biraraya geldi.

Dogecoin ve Elon Musk

DOGE’un bu denli ün kazanmasındaki en büyük etken ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’i destekleyici tweetleri oldu. Öte yandan rapçi Snoop Dogg ve efsanevi rock grubu KISS’in basçısı Gene Simmons gibi ünlü isimler de bu süreçte Dogecoin’e destek verdi.

28 Nisan’da Elon Musk, Saturday Night Live’da Dogecoin ile ilgili konuşacağını açıklayarak DOGE fiyatını 0.74 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar taşıdı. Ancak programın ardından beklenen fiyat artışı (DOGE’un 1 Dolara ulaşması bekleniyordu) gerçekleşmedi; hatta DOGE değer kaybetmeye başladı. Bu süreçte Dogecoin, 0.43 Dolar seviyesine kadar geriledi.

İlgili Haber:  Diğer Kripto Paralar Kaybederken Cardano Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasasında son haftalarda hakim olan negatif atmosfer sebebiyle DOGE fiyatı bugün 0.22 Dolar fiyatına düştü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar