8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatında Ani Düşüş: Elon Musk’ın SNL Hamlesi Bekleneni Veremedi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk’ın Saturday Night Live’da (SNL) boy göstermesinin ardından Dogecoin fiyatında ani bir düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin kullanıcıları, Elon Musk’ın SNL’de boy göstermesinin ardından DOGE fiyatının yükseleceğini ve hatta 1 Dolara kadar çıkabileceğini umuyordu.
  • Ancak bu gerçekleşmedi.
  • Dogecoin fiyatı dün gece 0.66 Dolardan saatler içinde 0.52 Dolar seviyesine geriledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, dün gece Saturday Night Live’da izleyicilerin karşısına çıktı ve şaka coini DOGE ile ilgili şakalar yaptı…

Binance indirim kodu

Elon Musk ve DOGE

Kripto para kullanıcılarının merak ettiği temel şey ise Elon Musk’ın SNL’e katılmasının DOGE fiyatında rekor bir artışa sebep olup olmayacağı idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk, programın açılış konuşmasını yaparken annesini de sahneye davet etti. Musk’ın annesi, anneler günü hediyesini merak ettiğini dile getirdi ve “Umarım Dogecoin değildir.” diye ekledi. Musk ise “Evet, Dogecoin…” diye cevap verdi.

Ancak bu eğlenceli açılış sırasında Musk gerçekten Dogecoin satın aldıysa şu an itibariyle oldukça önemli bir zarar etmiş olmalı. Program başlarken 0.66 Dolar seviyesinde olan DOGE, ilerleyen saatlerde 0.52 Dolara kadar geriledi.

Dogecoin fiyatı şu anda 0.53 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Dogecoin, 2021 Yılında %6.800 Yükseldi

2013 yılında artan altcoin çılgınlığı ile dalga geçmek için üretilen Dogecoin, yıllar geçtikçe ciddi büyüme kaydetti. DOGE, 2021 başından bu yana %6.800 oranında yükseldi. Şu anda 90 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan kripto para, küresel ölçekteki en değerli dördüncü kripto para olarak dikkat çekiyor.

Ve Elon Musk, bu yükselişte kesinlikle çok önemli bir rol oynadı. Kendisi Dogecoin ile ilgili tweetlerinin sadece şaka amaçlı olduğunu dile getirse de, o tweet attıkça DOGE fiyatı da büyük ölçüde yükseldi.

İlgili Haber:  Kripto Paralar Bitcoin Önderliğinde Yükselişe Geçti

Tesla CEO’su DOGE’un yükselişini hızlandıran tek ünlü figür değil. Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban da sık sık Dogecoin’e desteğini açıklayan figürlerden birisi. Cuban, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Dogecoin’in 1 Dolara ulaşacağına inandığını belirtti. Öte yandan Cuban’ın takımı Dallas Mavericks halihazırda Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden sayılı kuruluşlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar