9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Analist: “Dogecoin Fiyatında Patlamalı Hareketler Yaşanabilir!”

Önemli Gelişmeler

Dogecoin fiyatı neredeyse son 6 aydır dişe dokunur bir yükseliş göstermeden yatay hareket sergiliyor. Bu durum sinir bozucu olsa da, analiste göre DOGE, Shiba Inu’ya benzer bir şekilde bir tür ralli öncesi akümülasyon fazı geçiriyor olabilir. Analist Akash Girimath, DOGE fiyatını değerlendirdi.

blank

Analist: “Dogecoin Patlamalı Hareketler Yaşayabilir!”

Dogecoin fiyatı yaklaşık son 6 aydır %50’lik Fibonacci seviyesi olan 0.45 doların altında seyrediyor. Analiste göre, Dogecoin fiyatının yatay hareketi, alıcıların şaka coinini desteklemeye başlamasının sonucunda sona erecek olabilir.

blank

doge 2

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ekim ayından bu yana DOGE fiyatı yüksek tepeler ve yüksek dipler oluşturuyor, analiste göre bu durum bir yükseliş trendinin sinyalini veriyor. Analist, bu boğa lehine görünümün devam etmesi için DOGE fiyatının önündeki iki önemli bariyer olan 0.31 dolar ve 0.36 doların aşılması gerektiğini düşünüyor. Analiste göre bu seviyelerin bir tür destek noktasına dönüştürülmesinin ardından alıcıların geri dönüşü doğrulanmış olacak ve %50’lik Fibonacci seviyesi olan 0.45 dolara doğru bir rallinin önü açılacak. Bu tür bir yükseliş, Dogecoin fiyatının şu anki seviyesinden %70’lik bir artışa tekabül ediyor.

Analiste göre, boğa lehine olan bir senaryoda, DOGE fiyatı 0.45 dolardaki direncini bir sıçrama tahtası olarak kullanarak, 2021 yılı rekoru olan 0.75 dolara doğru büyük bir ralli yaşanabilir.

Analist, kısa vadeli boğa görünümüne rağmen DOGE fiyatının 0.31 doları ya da 0.36 doları aşmayı başaramaması durumunda bunun zayıf bir alış baskısı ya da artmış bir satış baskısı anlamına geleceğini düşünüyor. Analiste göre böyle bir senaryoda DOGE fiyatı 0.19 dolardaki stabil destek seviyesine bir geri dönüş gerçekleştirebilir. Bu tür bir senaryo gerçekleşirse DOGE alçak bir dip oluşturacak ve de boğa lehine olan tez de çökecek.

İlgili Haber:  Analist: "Dogecoin Fiyatı Tam Potansiyeline Ulaşması İçin Bunu Yapmalı!"

DOGE fiyatı 2021 yılında dillere destan bir ralli gerçekleştirmiş ve bunun sonucunda 0.70 doları aşmıştı. Ancak 8 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın konuk olduğu televizyon programı SNL’de DOGE hakkında bir “dolandırıcılık” şeklinde bahsetmesiyle birlikte altcoinin fiyatı adeta çökmüştü. Bunun ardından DOGE’u desteklemeye devam eden Musk, fiyatın sabitleşmesine yardımcı oldu. Bununla birlikte 2021 yılında çok sayıda Dogecoin muadili de kripto para piyasasını doldurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend