5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatındaki Durgunluk Sürüyor – DOGE Analizi- Son Durum Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin, şu günlerde tekrardan en çok konuşulan kripto paralardan biri haline geldi. Hatta ağın istatistiklerine dair en ufak bir harekette dahi DOGE’un sosyal medyadaki konuşulma oranı arttı. Ancak bu kez işler farklı görünüyor. Herkes DOGE hakkında konuşurken altcoinin fiyatında ise herhangi bir hareket gözlenmiyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in Durağanlığı

Bitcoin ve diğer birçok altcoinin kendilerine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarını kırmak üzere olmasına rağmen DOGE, istisna olacak şekilde kendi rekorundan epey uzakta bulunuyor. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, rekoru olan 0.69 dolardan %66.72 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Buna rağmen, fiyattaki durgunluklukla beraber yatırımcıların sahip olduğu karlılık oranı da pek iç açıcı görünmüyor. Mayıs ayındaki büyük kripto para çöküşünden bu yana altcoinin sahip olduğu karlılık oranı çoğu zaman %75’in altında kaldı. Bu yazının yazıldığı anlarda da aynı değer %66 seviyelerinde geziyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, Dogecoin’in sahip olması gereken toparlanma dalgası, grafiğinde herhangi bir yükseliş göstermesini sağlamadı.

Buna ek olarak DOGE, Ekim ayını zayıf bir performans ile devam ettirmesi ile birlikte, rekorlar kıran Bitcoin fiyatına olan korelasyonunu kaybetmeye başladı. Korelasyon oranı, bu ayın en düşük seviyesi olan 0.66’ya kadar düştü. Analiste göre tablo pek de iyimser gözükmüyor.

Ancak tüm suçun Dogecoin ağında olduğunu da söylemek yanlış olur, grafiklere bakıldığında yatırımcıların da durağan seyirde payı olduğu gözüküyor.

DOGE Ciddiye Alınmıyor Mu?

DOGE ağındaki toplam adres sayısının bünyesinde kripto para bulunduran adres sayısına oranı giderek artıyor. Örnek vermek gerekirse, ağ üzerindeki adreslerin yalnızca %6.5’inde DOGE tokeni bulunuyor.

Bu sayıyı hesaplamada kullandığımızda, ağın toplam 66.19 milyon adet olan adres sayısından, yalnızca 4.35 milyonunun gerçek yatırımcı olduğu sonucuna varılıyor. İşte bu 4.35 milyon kişinin DOGE’u gerçekten de ciddiye alan kesim olduğu anlaşılıyor.

İlgili Haber:  Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

Buna ek olarak, bu ay boyunca yatırımcılar genel olarak satış işlemi gerçekleştirdiler. Günlük alım ve satım farkları 1 milyondan 60 milyona, hatta zaman zaman 170 milyon DOGE’a kadar satış lehine olmayı sürdürdü.

Ayrıca, piyasa güveninin azalmasıyla birlikte, DOGE’a ait long pozisyonu kontratları da milyonlarca birimlik hacimlerde likide olmaya devam ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda bile Dogecoin için satış miktarı 56 milyon DOGE fark ile alışların önünde olmayı sürdürüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar