9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin Fiyatının 0.66 Dolara Fırlama İhtimali mi Var? Analist Yakında Gerçekleşecek Bir Olaya Dikkat Çekti!

Önemli Gelişmeler

Dogecoin fiyatı, çift taraflı hareket etmeye devam ediyor ve henüz bu döngüden bir çıkış hareketi yaşanmadı. Ancak analiste göre bazı teknik çıkış işaretlerinin bulunması ve bazı önemli olayların gelecek dönemde yaşanması ile birlikte yeni gelişmeler yaşanabilir. Analist Jonathan Morgan, DOGE’u değerlendirdi.

blank

Analist: “Dogecoin Fiyat Hareketi Boğa Lehine Gidebilir”

Dogecoin fiyatı, SpaceX’in Ay’a gitmesini planladığı bir uydu gibi bazı temel faktörler ile birlikte analiste göre yükseliş hareketi yapabilir. Bu uydu olayı tek başına çok büyük bir gelişme gibi görünmese de işin içinde ufak bir detay var. Doge-1 isimli bu proje, tamamen Dogecoin tarafından fonlanan bir misyon olma özelliği taşıyor. Buna ek olarak, misyonda kullanılması beklenen CubeSat tipi uydu, daha önce hiç Ay’a fırlatılmamıştı. Bu yüzden, Doge-1, Ay’a ulaşacak ilk CubeSat uydusu olacak. Benzer şekilde bir planı olan NASA ise bununla birlikte SpaceX’in gerisinde gelecek. Analiste göre bu olay Dogecoin’in fiyatını derinden etkileyebilir. Söz konusu Doge-1 roketinin 2022 yılının başlarında fırlatılması bekleniyor. 

blank

Ancak DOGE’un fiyatı karmaşık, sallantılı ve kararsız olmaya devam ediyor. Analiste göre sıfır çarpı grafikleri, yalnızca fiyat hareketine odaklanarak mumlardaki bu karmaşıklığı gideriyor. Sıfır çarpı grafiklerinin analizinde hacim ya da zaman faktörleri kullanılmıyor. Bu sayede, giriş koşulları daha şeffaf ve bilgi verici oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analist göre şu anki “0” sütununun 3 kutulu ters çevrilmesinde 0.66 dolara doğru bir hedef konulabilir. Analist, bu hareketin agresif kaçabileceğini düşünüyor.

Analiste göre daha ölçülü olabilecek bir senaryo da, 0.35 dolar civarından, 0.31 dolara düşüş ihtimalini de göz ardı etmeden 0.66 dolara doğru bir yükseliş dalgası olabilir. Bununla birlikte analist, Dogecoin fiyatının 0.23 bölgesinin altına inmesi durumunda bu senaryoların tamamen geçersiz kılınacağını da belirtiyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatının %27 Yükselmesiyle Beraber Ünlü Yatırımcı Tekrardan DOGE Milyoneri Oldu

DOGE fiyatı, Mayıs ayındaki rallisinden sonra 0.73 dolara kadar fırlamış ancak Elon Musk’ın DOGE’u bir tür “dolandırıcılık” olarak nitelendirmesinin ardından büyük çöküş başlamıştı. Buna ek olarak Dogecoin, kısa bir süre önce SHIB ile girdiği yarışta bir süreliğine geride kalmıştı. Bunun ardından Shiba Inu’daki ani gerileme hareketlerini fırsat bilen DOGE, tekrardan dünyanın en büyük şaka coini unvanını geri kazanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend