1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatının 0.66 Dolara Fırlama İhtimali mi Var? Analist Yakında Gerçekleşecek Bir Olaya Dikkat Çekti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin fiyatı, çift taraflı hareket etmeye devam ediyor ve henüz bu döngüden bir çıkış hareketi yaşanmadı. Ancak analiste göre bazı teknik çıkış işaretlerinin bulunması ve bazı önemli olayların gelecek dönemde yaşanması ile birlikte yeni gelişmeler yaşanabilir. Analist Jonathan Morgan, DOGE’u değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analist: “Dogecoin Fiyat Hareketi Boğa Lehine Gidebilir”

Dogecoin fiyatı, SpaceX’in Ay’a gitmesini planladığı bir uydu gibi bazı temel faktörler ile birlikte analiste göre yükseliş hareketi yapabilir. Bu uydu olayı tek başına çok büyük bir gelişme gibi görünmese de işin içinde ufak bir detay var. Doge-1 isimli bu proje, tamamen Dogecoin tarafından fonlanan bir misyon olma özelliği taşıyor. Buna ek olarak, misyonda kullanılması beklenen CubeSat tipi uydu, daha önce hiç Ay’a fırlatılmamıştı. Bu yüzden, Doge-1, Ay’a ulaşacak ilk CubeSat uydusu olacak. Benzer şekilde bir planı olan NASA ise bununla birlikte SpaceX’in gerisinde gelecek. Analiste göre bu olay Dogecoin’in fiyatını derinden etkileyebilir. Söz konusu Doge-1 roketinin 2022 yılının başlarında fırlatılması bekleniyor. 

Binance indirim kodu

Ancak DOGE’un fiyatı karmaşık, sallantılı ve kararsız olmaya devam ediyor. Analiste göre sıfır çarpı grafikleri, yalnızca fiyat hareketine odaklanarak mumlardaki bu karmaşıklığı gideriyor. Sıfır çarpı grafiklerinin analizinde hacim ya da zaman faktörleri kullanılmıyor. Bu sayede, giriş koşulları daha şeffaf ve bilgi verici oluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist göre şu anki “0” sütununun 3 kutulu ters çevrilmesinde 0.66 dolara doğru bir hedef konulabilir. Analist, bu hareketin agresif kaçabileceğini düşünüyor.

Analiste göre daha ölçülü olabilecek bir senaryo da, 0.35 dolar civarından, 0.31 dolara düşüş ihtimalini de göz ardı etmeden 0.66 dolara doğru bir yükseliş dalgası olabilir. Bununla birlikte analist, Dogecoin fiyatının 0.23 bölgesinin altına inmesi durumunda bu senaryoların tamamen geçersiz kılınacağını da belirtiyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Kasım Ayında Nasıl Bir Performans Gösterecek? Analist Yorumladı!

DOGE fiyatı, Mayıs ayındaki rallisinden sonra 0.73 dolara kadar fırlamış ancak Elon Musk’ın DOGE’u bir tür “dolandırıcılık” olarak nitelendirmesinin ardından büyük çöküş başlamıştı. Buna ek olarak Dogecoin, kısa bir süre önce SHIB ile girdiği yarışta bir süreliğine geride kalmıştı. Bunun ardından Shiba Inu’daki ani gerileme hareketlerini fırsat bilen DOGE, tekrardan dünyanın en büyük şaka coini unvanını geri kazanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar