28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatının %27 Yükselmesiyle Beraber Ünlü Yatırımcı Tekrardan DOGE Milyoneri Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin fiyatının gün içerisinde %25’ten fazla artmasıyla beraber, tüm birikimini DOGE’a yatırıp DOGE milyoneri haline gelen 33 yaşındaki Glauber Contessoto da Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde “Dogecoin milyoneri” unvanını tekrardan kazandığını memnuniyetle duyurdu.

Binance indirim kodu

Glauber Contessoto, 7 Haneli Dogecoin Bakiyesinin Ekran Görüntüsünü Paylaştı

Contessoto, Mayıs ayında, sahip olduğu kripto paraları açıklayarak bir anda ünlü olmuştu. Contessoto, Şubat ayında, bir Bitcoin parodisi olan Dogecoin hakkında Reddit üzerinde bilgi edindikten sonra tüm birikimini DOGE’a yatırmaya karar vermişti. Ünlü yatırımcı, DOGE’a toplamda 250.000 dolar yatırabilmek için ayrıca borç da almıştı.

Binance indirim kodu

Ünlü yatırımcının bu kararının meğerse tam zamanında olduğu sonradan anlaşıldı. Los Angeles’ta yaşayan Contessoto, birkaç ay içerisinde GameStop olaylarının patlak vermesi, bununla birlikte artan bireysel yatırımcı ilgisiyle beraber Elon Musk’ın Tweet’leriyle beraber milyoner unvanına sahip oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

5 Mayıs tarihinde Dogecoin’in piyasa değeri, zirve noktası olan 90 milyar dolara kadar yükseldi. Bu tarihte Dogecoin, Çinli teknoloji devi Xiaomi’den bile daha değerli hale geldi. Dogecoin’in yükselişi 8 Mayıs’ta durmak zorunda kaldı. Elon Musk, 8 Mayıs tarihinde sahne aldığı Saturday Night Live TV programında Dogecoin’i hem bir “dolandırıcılık” hem de “geleceğin para birimi” olarak nitelendirerek aslında bir “satış sinyali” verdi ve şaka coininin durdurulamaz denilen rallisini sona erdirdi.

Bunun ardından, Dogecoin’in Mayıs ayında iki hafta içerisinde %72 değer kaybetmesiyle beraber Contessoto da Dogecoin milyoneri olma statüsünü kaybetti. Ancak ünlü yatırımcı bu çöküşte kararlı bir tutum sergiledi. Hatta Contessoto, o dönemki DOGE fiyatını “kelepir” olarak nitelendirerek daha fazla DOGE satın almaya karar verdi.

DOGE Fiyatı 25 Haziran’da Bu Yana En Yüksek Seviyesinde

8 Ağustos tarihinde Dogecoin fiyatı 0.28 dolara ulaşarak 25 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine tırmandı. DOGE fiyatı böylelikle 20 Temmuz’da yaşanan büyük dip noktasından %79.5 daha yüksek bir değerden işlem görüyor.

İlgili Haber:  Halkın Coini Dogecoin! Peki Ama Neden?

Şimdi ise Contessoto, paylaştığı Twitter gönderisinde “Dogecoin milyoneri” unvanını tekrardan kazandığını ilan etti.

dogecoin

Ünlü yatırımcı tekrardan 7 haneli bir bakiyeye sahip olsa da, şaka coininin toparlandığını söylemek için henüz erken olabilir. Dogecoin, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 0.73 dolardan halen %63 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar