12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Uzmanlara Göre Dogecoin Fiyatı Bu Hafta Sonu Elon Musk Sayesinde Yükselişe Geçebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir şaka olarak başlatılan Dogecoin, tekrardan piyasa değeri olarak en büyük 5 kripto para listesine girmeyi başardı.

Binance indirim kodu

0.40 doların üstüne çıkarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran Dogecoin geçen haftaya göre %50 değer kazandı. Dogecoin’in şu anki piyasa değeri 50 milyar dolar civarında geziyor.

Binance indirim kodu

Şimdi ise neredeyse tüm kripto para piyasasındaki ani yükselişler ile beraber, Tesla milyarderi Elon Musk, Dogecoin yatırımcılarını hafta sonu uçuşuna hazırlıyor olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk Dogecoin ile İlgili Yeni Bir Tweet Attı

Twitter’da takipçilerinden, komedi TV programı Saturday Night Live’da ne yapabileceğine dair öneriler isteyen Musk’a bir takipçisi, Dogecoin’e de programda yer vermesi önerisinde bulundu. Musk ise bu Tweet’e cevap olarak “Kesinlikle.” şeklinde bir tweet attı.

Geçtiğimiz hafta Elon Musk Cumartesi günü katılacağı programı hatırlatmak amacıyla “SNL 8 Mayıs” şeklinde bir Tweet atmış, ayrıca aynı Tweet’te kendisini de “Dogefather” şeklinde tanımladı. Bu gelişmeler ile birlikte Elon Musk’ın, artık bir kült haline gelmiş komedi programı Saturday Night Live’da Dogecoin’e de yer verebileceği ihtimali güçlenmiş oldu.

Telegram’da organize olan 50.000 kişilik “pump-and-dump” grubu SatoshiStreetBets üyelerinden biri ise, “Elon Musk SNL’ye çıkmadan önce Dogecoin almak mantıklı” şeklinde bir duyuru yaptı. Grup ismini, Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto ve Reddit topluluğu WallStreetBets’ten alıyor.

Elon Musk Uzun Süredir Bir Dogecoin Hayranı Olarak Biliniyor

Kripto paraların ve internet kültüründeki “mimlerin” uzun zamandır hayranı ola Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Dogecoin fiyatlarını her fırsatta yükseltmeyi başarmıştı. Musk, 2019 yılında Twitter üzerinden gerçekleşen bir ankette Dogecoin’in CEO’su ilan edilmiş ve Dogecoin’in kendisinin favori kripto parası olduğunu söylemişti.

1 Nisan’da ise Musk, Dogecoin’i SpaceX ile gerçekten de Ay’a götüreceğini açıklamış ve Dogecoin fiyatlarında büyük dalgalanmalara sebep olmuştu. Bu sözünü gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bazı yatırımcılar bunun bir 1 Nisan şakasından ibaret olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber:  Tether Tokenleri Ethereum'un Rakibi Olan Solana Blok Zinciri'nde Yayına Giriyor

College Finance tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre, Dogecoin üniversite öğrencileri arasında en popüler ikinci kripto para olarak tespit edildi ve araştırmaya katılanların %43’ü Dogecoin’e yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar