Uzmanlara Göre Dogecoin Fiyatı Bu Hafta Sonu Elon Musk Sayesinde Yükselişe Geçebilir

Önemli Gelişmeler

Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bir şaka olarak başlatılan Dogecoin, tekrardan piyasa değeri olarak en büyük 5 kripto para listesine girmeyi başardı.

0.40 doların üstüne çıkarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran Dogecoin geçen haftaya göre %50 değer kazandı. Dogecoin’in şu anki piyasa değeri 50 milyar dolar civarında geziyor.

Şimdi ise neredeyse tüm kripto para piyasasındaki ani yükselişler ile beraber, Tesla milyarderi Elon Musk, Dogecoin yatırımcılarını hafta sonu uçuşuna hazırlıyor olabilir.

Elon Musk Dogecoin ile İlgili Yeni Bir Tweet Attı

Twitter’da takipçilerinden, komedi TV programı Saturday Night Live’da ne yapabileceğine dair öneriler isteyen Musk’a bir takipçisi, Dogecoin’e de programda yer vermesi önerisinde bulundu. Musk ise bu Tweet’e cevap olarak “Kesinlikle.” şeklinde bir tweet attı.

Geçtiğimiz hafta Elon Musk Cumartesi günü katılacağı programı hatırlatmak amacıyla “SNL 8 Mayıs” şeklinde bir Tweet atmış, ayrıca aynı Tweet’te kendisini de “Dogefather” şeklinde tanımladı. Bu gelişmeler ile birlikte Elon Musk’ın, artık bir kült haline gelmiş komedi programı Saturday Night Live’da Dogecoin’e de yer verebileceği ihtimali güçlenmiş oldu.

Telegram’da organize olan 50.000 kişilik “pump-and-dump” grubu SatoshiStreetBets üyelerinden biri ise, “Elon Musk SNL’ye çıkmadan önce Dogecoin almak mantıklı” şeklinde bir duyuru yaptı. Grup ismini, Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto ve Reddit topluluğu WallStreetBets’ten alıyor.

Elon Musk Uzun Süredir Bir Dogecoin Hayranı Olarak Biliniyor

Kripto paraların ve internet kültüründeki “mimlerin” uzun zamandır hayranı ola Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Dogecoin fiyatlarını her fırsatta yükseltmeyi başarmıştı. Musk, 2019 yılında Twitter üzerinden gerçekleşen bir ankette Dogecoin’in CEO’su ilan edilmiş ve Dogecoin’in kendisinin favori kripto parası olduğunu söylemişti.

1 Nisan’da ise Musk, Dogecoin’i SpaceX ile gerçekten de Ay’a götüreceğini açıklamış ve Dogecoin fiyatlarında büyük dalgalanmalara sebep olmuştu. Bu sözünü gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bazı yatırımcılar bunun bir 1 Nisan şakasından ibaret olduğunu düşünüyor.

College Finance tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre, Dogecoin üniversite öğrencileri arasında en popüler ikinci kripto para olarak tespit edildi ve araştırmaya katılanların %43’ü Dogecoin’e yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend