27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Dogecoin Furyası Bitmek Bilmiyor! Şimdi de “Hot Doge” Sosisleri Piyasaya Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Her şeyin bir sonu vardır, ancak Dogecoin için bir son olmayabilir. Amerikalı bir sosis üreticisi iyi bir amaç için, içerisinde 10.000 adet DOGE tokeninin de bulunduğu bir “Doge Dogs” sosisini satışa çıkardı.

Binance indirim kodu

Hot Doge Açık Arttırmasının Kazananı 10.000 Adet Dogecoin ile Ödüllendirilecek

Amerikalı sosis üreticisi Oscar Mayer, bir hayır işi için Dogecoin furyasına katılmışa benziyor. 4 Ağustos’ta yapılan açıklamada şirket, bir çeşit “özel seri” uzun sosis olan “Hot Doge Wieners’ın” satışının gerçekleşeceğini duyurdu. Üretilen sosislerin içerisinde ise hindi, tavuk ve domuz eti bulunuyor. Paketlerde Dogecoin hayranları için de bir şey bulunuyor. Açık arttırmanın sonunda bu özel sosis paketini satın alan kişi, aynı zamanda 10.000 DOGE’luk ödülünün de sahibi olacak.

Binance indirim kodu

Açık arttırmadan elde edilen gelir ise bir hayır işinde kullanılacak. Elde edilen gelir kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Feeding America’ya aktarılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin topluluğu ise bu gelişmeyi oldukça heyecanla karşıladı ve çok sayıda komikli görsel ile cevapladı.

Hot Doge Açık Arttırması Beklenmedik Bir Şekilde Sona Erdi

Normal akışında açık arttırmanın 7 Ağustos’a kadar devam etmesi gerekiyordu. Ancak söz konusu linke tıklandığında Hot Doge açık arttırması, herhangi bir teklif yapılmadan çoktan bitmiş olduğu şeklinde gösteriliyordu.

Twitter’dan paylaşılan gönderinin altında bazı Dogecoin hayranları sosislere teklif yaptığını söylediğinden aslında böyle bir şey mümkün değildi. Bu yazının yazıldığı anlarda Tweet’in altındaki gönderilerde toplam 72 teklif arasında 3.050 dolarlık bir teklifin en üst konumda olduğu görülüyor.

blank

Bununla birlikte Oscar Mayer de verilen linkin artık çalışmadığını kabul etti. Şirket Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Bizi gerçekten de Ay’a gönderdiniz! Link şu an için çalışmıyor ancak yakında açılacak.”

İlgili Haber:  Bulgar Dolandırıcı Kripto Borsası Dolandırıcılığından Mahkum Edildi

Ebay Linki gerçekten de Hot Doge’lara olan bu yoğun ilgi yüzünden mi çöktü? Şaka coinlerinin gücünü hafife almamak lazım. Ancak yine de bu açık arttırmanın iptal edilmesindeki sebep yoğun ilgi olmayabilir. Kripto paralar, madencilik kontratları ve kağıt cüzdanların açık arttırması normalde Ebay’in hüküm ve koşullarına aykırı bir durum oluşturuyor. Bu yazının yazıldığı anlarda açık arttırma halen aktif olarak görünmüyor. Bu reklam kampanyasının başarısızlıkla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını anlayabilmek için beklemek gerekiyor. En son olarak Burger King’in Brezilya şubesi, Dogecoin’i bir pazarlama stratejisi olarak kullanmaya başlamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar