8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Dogecoin Geliştiricileri, 2019’dan Bu Yana Elon Musk ile Çalıştıklarını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Dogecoin geliştiricileri, kripto parayı Bitcoin’e göre daha ucuz ve daha çevreci bir alternatif haline getirmek için Musk ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, 2019’dan bu yana Dogecoin’in arkasındaki geliştiricilere danışmanlık yapıyor.
  • Dört temel geliştiriciden oluşan ekip, Musk’ın tavsiyelerini memnuniyetle karşılarken, sunduğu fonu ise reddetti.

Dogecoin geliştiricileri, Elon Musk’tan gelen bir fon desteği teklifini reddettiklerini; ancak 2019’dan bu yana DOGE’u, Bitcoin’e göre daha çevreci ve daha ucuz bir alternatif haline getirmek için birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll, Cuma günü Decrypt’e çeşitli açıklamalarda bulundu. Nicoll, 2019 yılından bu yana Musk ile birlikte çalıştıklarını, Musk’ın kendilerini daha yüksek işlem hacmine ulaşma konusunda teşvik ettiğini ve daha pek çok farklı konuda tavsiye ve veri sağladığını açıkladı.

Nicoll, dört kişiden oluşan temel Dogecoin geliştirici ekibin, Musk ile birliktelikleri sayesinde kripto paranın enerji tüketimini daha da azaltabilecekleri konusunda iyimser olduğunu da belirtti. Son tahminlere göre, Dogecoin’in enerji tüketimi Bitcoin’in %7’si kadar.

Nicoll, ayrıca, Musk’ın Dogecoin gelişimini finanse etmeyi teklif ettiğini; ancak geliştirici ekibin, bu teklifi kibarca geri çevirdiğini de belirtti.

Dogecoin ile Ay’a Yolculuk

Musk’ın yoğun desteği ile birlikte Dogecoin’in fiyatı inanılmaz bir artış yaşadı. DOGE, Ocak 2021’de 0.008 Dolarlık bir fiyata sahipken, Elon Musk başta olmak üzere pek çok ünlü ismin destek vermesiyle geçtiğimiz günlerde 0.71 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Dogecoin’in yanı sıra Nicoll, kurumsal blockchain projesi R3 için akıllı sözleşmelerdeki teknik gelişimi sağlamak için hizmet veriyor. Nicoll ayrıca yakın zaman önce blockchain endüstrisi dışında bir işi de kabul ettiğini açıkladı; ancak tam olarak ne olduğunu belirtmedi.

İlgili Haber:  DeFi Tarihinin En Büyük Hacklenme Vakasında EasyFi 80 Milyon Dolar Kaybetti

Dogecoin piyasası kızışırken Nicoll, kripto parayı geliştirmeye duyulan ilginin de tavan yaptığını söyledi. Dogecoin geliştiricilerinin şu anda 1.21 yükseltmesini tamamladığını söyleyen Nicoll, bunun gelecekteki yükseltmeler için de önemli bir temel olduğunun altını çizdi.

Coinbase, Dogecoin’i Listeleyeceğini Duyurdu

Nicoll, gelişim süreci ile ilgili, “Ana amacımız, kullanıcı memnuniyeti açısından senkronizasyon hızını nasıl daha iyi hale getireceğimiz yönünde.” ifadelerini kullandı. Söz konusu yükseltme, ayrıca, cüzdan yedeklemelerinin sonsuza kadar geçerli olmasını sağlayacak ve servis sağlayıcıların Dogecoin’i entegre etmesini kolaylaştıracak.

Perşembe günü ise Coinbase, nihayet Dogecoin’i listeleyeceğini duyurmuştu. Borsa, iki ay içinde platformunda Dogecoin alım – satımını başlatacağını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar