27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Dogecoin Hayranı Elon Musk, 1.1 Milyar Dolarlık Tesla Hissesini Sattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin hayranı olarak da bilinen Tesla CEO’su Elon Musk, yaklaşık 1.1 milyar Dolar değerindeki 934.000’den fazla Tesla hissesini sattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin hayranı Elon Musk, 1.1 milyar Dolarlık Tesla hissesini sattı.
  • Bu, Musk’ın CEO’luğu boyunca yaptığı 3. hisse satışı olarak dikkat çekiyor.
  • Kripto para çevreleri ise Musk’ın bu para ile bir kripto paraya yatırım yapacağını düşünüyor.

Dogecoin hayranı olarak da bilinen Tesla CEO’su Elon Musk, yaklaşık 1.1 milyar Dolar değerindeki 934.000’den fazla Tesla hissesini sattı.

Binance indirim kodu

Dogecoin Destekçisi Elon Musk’tan Hisse Satışı

11 Kasım’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunulan bir dosya da yaklaşık 1.1 milyar Dolar değerindeki Tesla hisse satışını doğruluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk, hisselerini ortalama 1.170 Dolarlık fiyattan sattı. Tesla CEO’su, şirketinin 2010’da Nasdaq’ta halka açılmasından bu yana üçüncü kez hisse satışı yaptı. Son satış, Musk’ın en büyük satış işlemi olarak kayıtlara geçti.

SEC dosyalaması, Musk’ın vergi yükümlülüklerinin bir parçası olarak hisse senedini Eylül ayında sattığını gösteriyor.

Musk, Kripto Paraya Yatırım Yapacak mı?

Kripto para çevrelerinde ise Musk’ın hisse satışından elde ettiği gelirin bir kısmını kripto paraya yatırabileceğine dair bir spekülasyon var.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’ın hisse satışı ile ilgili Twitter anketinin ardından Tesla CEO’suna “daha fazla Bitcoin satın almasını” önerdi. Saylor konu ile ilgili, “Hedef çeşitlendirme ise, dikkate alınması gereken alternatif bir strateji, $TSLA bilançosunu bir Bitcoin Standardına dönüştürmek ve 25 milyar Dolarlık BTC satın almaktır. Bu, verimli bir şekilde tüm yatırımcılar için çeşitlendirme, enflasyon koruması ve daha fazla avantaj sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

BitcoinTreasuries’e göre Tesla şu anda mevcut fiyatlarla tahmini 2.79 milyar Dolar değerinde olan 43.200 BTC’ye sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar