5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dogecoin Henüz Ölmedi: DOGE Fiyatında %20 Artış Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şaka tokeni Dogecoin, düştüğü yerden kalkıyor. Peki Dogecoin’in tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 Dolara ulaşması mümkün mü?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin son birkaç haftada ciddi bir düşüş yaşadı.
  • Ancak DOGE, son 24 saatte %20’lik artış yakaladı ve bu anlamda en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu.
  • Peki Dogecoin dönüşü mümkün mü?

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Elon Musk’ın en sevdiği kripto para olan DOGE son 24 saatte %20’nin üzerinde bir artış yaşadı ve 0.23 Dolar fiyatına ulaştı.

Binance indirim kodu

DOGE, En Değerli Altıncı Kripto Para

2013 yılında bir “şaka” amacıyla üretilen Dogecoin, şu anda sahip olduğu 30 milyar Dolarlık piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para konumuna ulaştı. DOGE, bu ayın başlarında Coinbase borsası tarafından listelendi; ancak bu gelişme, Dogecoin fiyatında beklenen fiyat artışını sağlayamadı. Sevilen kripto para, son birkaç haftadır da sürekli olarak değer kaybediyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak son 24 saat verilerine göre, değer kazanma açısından DOGE, piyasaya öncülük ediyor. Örneğin Ethereum son bir günde %3 ve Bitcoin %2.5 değer kazandı; DOGE ise %20’lik fiyat artışıyla bu kripto paralara fark attı.

Bununla birlikte Dogecoin, geçtiğimiz aylarda kaydettiği 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir hayli uzağında seyretmeye devam ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Saturday Night Live’a konuk olmasından önce DOGE fiyatında oldukça büyük bir artış yaşanmış; hatta programda Musk tarafından yapılacak destek açıklamalarının ardından DOGE fiyatının 1 Dolara ulaşacağı tahminleri yapılmıştı. Ancak bu gerçekleşmedi ve Dogecoin, daha program devam ederken düşmeye başladı. Şaka tokeni bir daha da o seviyelere ulaşamadı.

Dogecoin, Bitcoin’in En Büyük Rakibi Olacak

Dogecoin, 2013 yılında Bitcoin ile dalga geçmek isteyen geliştiriciler tarafından üretildi. Popüler bir köpek capsine dayanan kripto para, geçen yıl yaklaşık %10.000 değer kazandı.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasası Çökerken Bu 3 Altcoin %10 Değer Kazandı!

Dogecoin’in arkasındaki geliştiricilerden biri olan Ross Nicoll, geçen ay yaptığı bir açıklamada, geliştirme ekibinin şu anda kripto parayı bir “Bitcoin rakibine” dönüştürmek için çalıştığını söyledi. Ekip, Dogecoin’in Bitcoin’e nazaran “daha hızlı, daha ucuz ve daha çevre dostu” olduğunu düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar