8 Ağustos 2022, Pazartesi
25.6 C
İstanbul

Dogecoin İçin Kader Anı: Ya Patlayacak Ya Çakılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin yatırımcıları umutlarını 8 Mayıs Cumartesi gecesine bağlamış durumda.

Binance indirim kodu

Tesla, SpaceX ve şaka yollu Dogecoin’in CEO’su olduğu söylenen Elon Musk, bu hafta sonu NBC’nin komedi skeç şovu SNL’de (Saturday Night Live) boy göstermeye hazırlanıyor. Kripto para meraklıları ve spekülatörler yayınlanacak bölüm için nefeslerini tutmuş bekliyorlar. Dünyanın en zengin adamının yayında Dogecoin’den bahsetmesini ve potansiyel olarak fiyatının hareket etmesine neden olmasını bekliyorlar. Bu, Dogecoin fiyatının yönünün hangi tarafa olacağına bağlı olarak yatırımcılar için çok fazla acı veya sevinç anlamına gelebilir.

Binance indirim kodu

Dogecoin, 2013 yılında bir şaka olarak ortaya çıktı. Geliştiricileri projeyi o tarihten beri adeta terk etmişlerdi. Ta ki Elon Musk Dogecoin’i tekrar popüler hale getirinceye kadar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu’dan ilham alan Bitcoin kopyası Dogecoin’in fiyatı, yılın başından bu yana %13.500 artarak yaklaşık 0.60 $’a yükseldi. Doge, son aylarda Mavericks NBA takımının sahibi Mark Cuban’dan gurme Guy Fieri’ye ve rapçi Lil Yachty’ye kadar çok sayıda ünlüden ilgi gördü ve bu ünlüler tarafından teşvik edildi.

Musk, Dogecoin hakkında aylarca, hatta yıllarca esprili tweetler atarak, bu çılgınlığın alevlerini körüklemekten çok memnun. Elon Musk en son 8 Mayıs’ta yayınlanacak olan SNL’de Dogecoin’e yer vereceğini ima eden tweetinde şöyle yazdı: “Dogefather SNL 8 Mayıs“.

blank

Dogecoin ve yatırımcıları mükemmel bir rüzgardan faydalanıyor. İnternet kültürüyle büyümüş ve özellikle ABD gibi ülkelerde ücretsiz teşvik paralarıyla işlem yapan günlük tüccarlar, kolay ve hızlı para kazanma umuduyla Dogecoin’e adeta akın etmiş durumda. Pandemi kapanmasının neden olduğu can sıkıntısı da ateşe benzin dökmüş gözüküyor.

Musk’ın yaklaşan SNL skeçinin Doge çılgınlığını beslediğine şüphe yok. İnternetteki forumlarda ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında, 8 Mayıs akşamı ile ilgili beklenti oldukça yüksek. Reddit, Twitter ve diğer platformlardaki birçok kişi, diğer insanların da fiyatı 1 dolara kadar çekmesini ve bu kilometre taşına ulaştığında Doge’yi bu seviyede tutmasını istiyor.

İlgili Haber:  Grayscale Bitcoin Trust Primi, Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Geriledi

Doge SNL nedeniyle çakılabilir

Tabii herkes Doge ile ilgili umutları pompalamıyor. Örneğin Reddit’te bir kullanıcı, “Tüm yeni Dogecoin yatırımcılarına bu hafta sonu neler olabileceğine dair çok gerçek bir beklenti paylaşmak istiyorum; DOGE, SNL nedeniyle batabilir” diye uyarıda bulundu.

Uyarı “Eğer bu olursa, benim yaptığım gibi panik yapmayın. Sadece TUTUN ve geçmişte birçok kez olduğu gibi yeniden yükseleceğine inanın” şeklinde devam ediyor.

Forumlardaki bu tür dayanışma çağrıları, çoktan para kazanmış insanların hikayeleriyle dolu. Bir kişi hızlı bir şekilde %30 kazanç elde ettiğini iddia eder. Başka bir kişi, kredi kartı borcunu kapatmayı planladığını söyler. Başka biri tüm parasını kaybettiğini söyler. Diğeri “güçlü duralım” diyerek teselli eder..

İnternet forumlarındaki bu hype’a aldanmamak gerekiyor. Uzmanlar yatırımcıları Doge ve Safemoon gibi volatilitesi yüksek varlıklara karşı uyarıyor. Bir gecede tüm birikimi kaybetmek mümkün.

Yeterince insan Doge’sini satmaya başlarsa, fiyat hızlı bir şekilde düşer. Ancak, bir an önce zengin olma fırsatının cazibesi, ne kadar riskli olursa olsun, geç gelenleri partiye çekmeye devam ediyor.

SNL yayını, 20 Nisan için planlanan sahte (ve çoğunlukla fiyaskoyla sonuçlanan – %20 düşüş) Doge Day aksine Dogecoin için bir “kader anı” olacak.

Cumartesi gecesi yayınlanacak olan SNL, kriptoyla ilgisi olmayan ve normal izleyici olan pek çok insan için kahkaha, gülüş ve eğlence şeklinde geçecek.

Bazıları için ise üzüntü ve acı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar