Dogecoin İçin Kıyamet Senaryosu Gerçekleşebilir

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Dogecoin bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.69 dolara çıkarak rekor kırdı.

blank

Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta SNL adlı programda Dogecoin ile ilgili skeçe yer vereceğini açıklamasının ardından Dogecoin’deki fiyat artışı durmaksızın devam ediyor. Reddit ve benzeri forumlarda bir araya gelen genç tüccarlar Dogecoin için 1 dolar hedefi koymuş durumda. Hatta bazıları bunu bir adım daha ileri götürüp 10 dolar rakamını telaffuz ediyorlar.

Peki ama ya Dogecoin için kıyamet senaryosu gerçekleşirse?

Nedir o kıyamet senaryosu? Dogecoin sahiplerinin ellerindeki Doge’leri satmaya başlaması diyebiliriz. Ancak bu sanıldığı kadar zor ve uzak bir senaryo değil. Neden? Çünkü Dogecoin arzının %46’sı sadece toplam 13 adet hesaba ait. Evet yanlış okumadınız. 13 kişi ya da grup dolaşımdaki Dogecoin arzının neredeyse yarısına sahip. Sadece 1 hesap ise arzın %28’ine elinde bulunduruyor.

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Peki bu ne demek? Şu demek; yarın bu 13 hesap ellerindeki Dogecoin’leri satmaya başlarsa Dogecoin için kıyamet senaryosu gerçekleşir. Dolaşımdaki arzın yarısına yakınının satılmaya başlaması demek Dogecoin fiyatının dakikalar içinde çakılması demek. Böyle bir durumda stop-loss’lar bile çalışmayabilir ve pek çok yatırımcı elindeki paranın bir anda değersizleştiğine tanıklık edebilir.

Peki böyle bir senaryo olası mı? Belki. Bilemiyoruz. Yukarıda sözünü ettiğimiz 13 hesabın Dogecoin’lerini satmaya karar vermelerine bağlı. Peki ama fiyatın çakılacağını bile bile neden satmak istesinler? Geçmişte bu Doge’leri çok çok düşük rakamlardan aldıkları için şu anki 0.6 dolarlık seviyeden satış bile yine de çok ciddi kazanç demektir.

Bu yüzden uzmanlar yatırımcıları Dogecoin ve Safemoon gibi arzının büyük bir kısmı belirli kişilerde olan kripto paralara karşı uyarıyorlar.

Twitter’da kripto paralarla ilgili analiz ve tahminlerde bulunan IncomeSharks bugün yazdığı bir tweette şöyle dedi: “Doge arzının %46’sı 13 cüzdanda. Bir cüzdan arzın %28’ini tutuyor. Bu adreslerden biri satışa geçtiğinde ne olacağını düşünüyorsunuz?

blank

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Dünyada ilk sıralara çıkmış bir yatırım aracında bu kadar büyük hiiseye sahip olan %46 lik paya sahip 13 kişi nin asla satış yapicak kadar aptal olucagini dusunmuyorum.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend