8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin İçin Kritik Anlar! 0.18 Dolar Desteği Çalışacak mı?

Önemli Gelişmeler

Analiste göre Dogecoin şu anda 2021 yılının Mayıs ayından bu yana en ayı lehine Ichimoku pozisyonlarından birinde bulunuyor. Buna ek olarak analist, ayıların halen piyasanın kontrolünü ellerinde tuttuğunu ve DOGE fiyatını 0.18 doların altına düşürmenin fırsatını kolladığını düşünüyor. Analiste göre söz konusu seviye, büyük bir satış dalgası öncesi son savunma alanı olabilir. Analist Jonathan Morgan, DOGE’u değerlendirdi.

blank

Analist: “0.18 Dolar Seviyesi Aşılırsa Dogecoin Ayıları 0.08 Dolara Bir Çakılma Yaratabilir”

Analiste göre Dogecoin fiyatı, Ichimoku Kinko Hyo sistemine göre oldukça ayı lehine bir görünüm veriyor. Analist, ayı lehine bir Ichimoku hareketi için tüm kriterlerin sağlandığına inanıyor. Buna ek olarak, DOGE fiyatı 2021 hacim profili içerisindeki son desteğin kıyısından işlem görüyor. Analiste göre 0.21 dolar ile 0.18 dolar arasında DOGE için destek olabilecek bir Ichimoku noktası bulunmuyor.

blank

dogecoin 2

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analiste göre DOGE fiyatının ani bir düşüş yaşamaması için 0.18 doların üstünde kalması gerekiyor. Ekli grafikteki büyük kırmızı gölgeli alan, 0.18 dolar ile 0.08 dolar arasındaki seviyeleri temsil ediyor. Analiste göre bu seviyeler arasında 2021 hacim profili neredeyse bulunmuyor. Analiste göre bu durum, DOGE fiyatının 0.18 doların altına düşmesi durumunda ani bir satış dalgası ile birlikte 0.08 dolardaki yüksek hacim düğümüne kadar gelebileceğini düşündürüyor.

Buna rağmen Dogecoin’in geçmişte aşırı derecede ayı lehine tablolar sergilemesine rağmen ayıları büyük bir tuzağa düşürmesiyle ilgili birkaç vakası var. Analiste göre Relative Strength Index (RSI) değeri ve Composite Index değerleri aşağı yönlü baskının devam edebileceğine işaret ederken Optex bantları oskilatörünü izlemek kritik olabilir. Analiste göre Optex bantları bu yazının yazıldığı anlarda çok aşırı satış bölgesi seviyelerinin hemen üstünde seyrediyor ve her an bir sıçrama yaşanabilir.

İlgili Haber:  Coinseed, Müşterilerinin Mevduatlarını Onayları Olmadan Dogecoin'e Çevirdi

Analiste göre boğaların kısa vadeli olarak ve gelecekte ayı lehine olabilecek tabloları engelleyebilmeleri için DOGE fiyatının Ichimoku bulutunun üzerinde kalması gerekiyor. Analist, DOGE fiyatının 0.28 doların üstünde bir kapanış yapmasının olumlu olabileceğine inanıyor. Analiste göre ideal bir Ichimoku çıkış hareketi yapıldığında DOGE fiyatı 0.50 dolar seviyesini hedefleyebilir.

Dogecoin, kısa bir süre sonra SpaceX’in düzenleyeceği DOGE-1 misyonu ile tekrar gündeme gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend