29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Dogecoin ile Binance Arasındaki Anlaşmazlık Çözüldü! DOGE İşlemleri Tekrar Başladı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Binance, çok sert tartışmalara neden olan bir teknik hatanın ardından Dogecoin çekimlerini yeniden tamamen açtı. Söz konusu tartışmaların bir tarafında Dogecoin lideri Elon Musk varken diğer tarafında ise CZ olarak tanınan Binance CEO’su Changpeng Zhao vardı. Yatırımcılar, ağ güncellemesinden kaynaklanan problemlerden dolayı yaklaşık olarak iki haftadır DOGE çekimi yapamıyordu.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto paraları her daim öyle ya da böyle bazı sorunlardan mustarip olmak zorunda kalıyorlar. Kripto para dünyası devi Binance da bu tür sorunlardan kaçamıyor. Bu tür sorunlar yaşandığında, sorunların kaynağını tespit etmek, sorunun ne olduğunu anlamak ve sorunu çözmek doğal olarak biraz zaman alıyor. Son yaşanan Dogecoin olayı da muhtemelen bundan ibaret. Ancak şimdi her şey eskisi gibi devam ediyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin ile Binance Arasındaki Sorun Tamamen Çözüldü

Binance tarafından yayınlanan resmi duyuruya göre, DOGE sorunu tamamen çözüldü. DOGE tokenlerinin yatırımı ve çekimleri yeniden normal bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte 1634 kullanıcının çift işlem sorunu yaşadığı bildirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Binance ile Dogecoin arasında yaşanan teknik krizin nedenlerinin, birçok faktöre bağlı öngörülemeyen bir kaza olduğu belirtildi. Duyuruda Binance şunları aktardı: “Kısaca açıklamak gerekirse, bir platform DOGE’u 2019 yılında v1.14.0 versiyonuyla listelemişse, işlemler cüzdanda sıkışmışsa ve bunun ardından ilk olarak v1.14.2’ye, sonra v1.14.5’e bir güncelleme yaşanmışsa, bu platformda bu sorun yaşanabilir. Biz de maalesef bir kaza sonucu tam da bu kombinasyona sahiptik. Coinlerin tekrar gönderilmesi gibi sorunlar yaşanınca yeni bir cüzdanın geliştirilmesi gerekti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, söz konusu sorunun “düşük olasılıklı ve şanssız” bir gelişme olduğunu ve “bazılarının iddia ettiği gibi arkaplanda şaibeli işlerin dönmediğini” söyledi. Bu ifade, Elon Musk’ın söz konusu Dogecoin problemi ile ilgili “şaibeli” yorumuna bir atıftı.

İlgili Haber:  Bitcoin Borsası ile Bitcoin Cüzdanı Arasındaki Fark

Bununla birlikte suçun tek bir tarafa mal edilemeyeceği, ne Binance’ın ne de DOGE ağının bu nadir sorun ile ilgili daha önce bilgisi olmadığı ortaya çıktı.

Söz konusu kripto para geçtiğimiz tarihlerde de benzer bir olay yaşamıştı. Diğer borsalarda da benzer gelişmeler yaşanıyor ve neredeyse her daim bu sorunlar çözülebiliyor. Bununla birlikte Binance gibi kripto para borsalarının Dogecoin çılgınlığına adım atmak istedikleri bir gerçek gibi görünüyor. Bu yüzden bu tür gelişmeler, hem kripto para borsası için hem de altcoin için tanınma vasıtası görevi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend