1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Dogecoin ile İlgili Yeni Tweet’leri İşe Yaramadı, Elon Musk Güç Kaybediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“Elon Musk etkisi” bu yıl kripto para ekosistemini adeta yerle bir etti. Tesla şirketi CEO’su attığı her bir Tweet ile dilediği kripto parayı göklere çıkardı ya da yerin dibine soktu. Ancak görünüşe göre “Dogefather” elinde bulundurduğu etki alanını kaybetmeye başladı.

Binance indirim kodu

Ünlü milyarder, Tesla şirketi ile 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıklaması ve şaka coini Dogecoin’i öve öve bitirememesi ile birlikte kripto para piyasasında büyük volalite dalgalarına sebep olmuştu. Kısa bir süre önce Bitcoin ile dargın ayrılan Musk, Bitcoin fiyatının yılın başından bu yana görülmeyen seviyelere düşmesinin nedeni olmuştu.

Binance indirim kodu

Musk Yılın İkinci Yarısında Dogecoin Konusunda Düşük Performans Gösterdi

Ancak 2021’nin ikinci yarısını değerlendirdiğimizde Musk’ın kripto para alanındaki etkisinin artık çok da yüksek olmadığını görüyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Perşembe günü Elon Musk, “Doge’u salın!” şeklinde Dogecoin lehine bir Tweet atıp Baba filminin başrol aktörü Marlon Brando’nun bulunduğu komikli bir görsel paylaştı. Bunun ardından Dogecoin fiyatı ufak bir yükselme gösterse de birkaç öncesinde Musk Tweet attığında gerçekleşen büyük tepkiler ile kıyaslandığında bu yükseliş oldukça sönük kaldı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Elon Musk Tesla şirketinin Dogecoin kabul edip etmeyeceğine dair bir anket paylaşmasıyla beraber Mayıs ayında DOGE fiyatı %20’lik bir yükseliş göstermişti.

Cuma günü ise Musk yeni bir Tweet attı. Tweet’te laptopuna konsantre olmuş bir adam Dogecoin fiyatını ve Polytopia adlı oyunu izliyordu.

Analizci: “Yatırımcılar Artık Elon Musk’ı Dinlemiyor”

Dijital varlık yöneticisi GlobalBlock’tan Alexandra Clark Cuma günü yaptığı açıklamasında bu durumu şöyle değerlendirdi: “Görünüşe bakılırsa yatırımcılar artık Elon Musk’ı dinlemiyor ve sonunda tek bir insanın bir kripto parayı almaları ya da satmaları konusunda karar veren tek faktör olamayacağını anladılar.

İlgili Haber:  Robinhood'un GameStop'u Kısıtlaması Üzerine Bitcoin ve Kripto Pazarı Aniden 1 Trilyon Dolara Yükseldi

Yatırımcıların bir kısmı yatırım yaptıkları Dogecoin’lerini kripto para alım satım platformu Robinhood’dan almışlar gibi görünüyor. Robinhood Perşembe günü yaptığı açıklamasında, şirketlerinin yılın ilk çeyreğinde elde ettiği gelirin %34’ünü Dogecoin sayesinde kazandığını duyurmuştu. Şirket ayrıca yaptığı açıklamasında Dogecoin’e olan ilginin azalması ve bu ilginin diğer kripto paralara düzenli bir şekilde dağılamaması durumunda şirketin gelirlerinin olumsuz etkilenebileceği konusunda da uyardı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin 24 cent civarından işlem görüyor. Mayıs ayında 68 cent’e kadar yükselen DOGE, bu bölgeden yaklaşık %65’lik bir kayıp yaşamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar