9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin Kasım Ayında Nasıl Bir Performans Gösterecek? Analist Yorumladı!

Önemli Gelişmeler

Dogecoin fiyatı Ekim ayında, genel kripto para piyasasının toparlanmasıyla birlikte görece karışık bir dönem geçirdi. Altcoinin fiyatı 1 Ekim’den 28 Ekim’e kadar %70 değer kazandı. Bunun ardından ise DOGE, aylık zirvesinin ardından %20 değer kaybı yaşadı.

blank

Shiba Inu Dogecoin’i Geride Bıraktı

Dogecoin, yıllar önce bir şaka olarak kripto para hayatına başlamasıyla tanınıyor. Bunun ardından altcoin yıllar boyunca gözlerden uzak bir şekilde varlığını sürdürmüştü. Birçok insan bu yılın başlarında Elon Musk bu coin ile ilgili Tweet atmadan önce DOGE’un varlığından haberdar değildi.

blank

Günümüze geldiğimizde ise Dogecoin dünyanın en popüler kripto paralarından biri haline geldi. Buna ek olarak boyun olarak da büyüyen DOGE, dünyanın en büyük onuncu kripto parası olma özelliği taşıyor. 36 milyar dolar piyasa değerine sahip olan altcoin, bununla birlikte çok sayıda büyük şirketin boyunu da aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DOGE, Ekim ayında “şaka coini” denilen kripto paraların bir ralli sürecine girmesiyle birlikte tekrardan gündeme geldi. Ralli, Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeği Floki ile ilgili bir Tweet atmasıyla başlamıştı. Bu Tweet ile birlikte şaka coini endüstrisi de yükselişe geçmişti.

Bu coinlerin içinde ise en iyi performansı, görece kısa bir süredir piyasada olan Shiba Inu gerçekleştirdi. Ani bir şekilde yükseliş yaşayan coin, Dogecoin’i geride bırakmayı başardı. SHIB şu anda toplam piyasa değeri olarak 40 milyar dolar civarında seyrediyor. Bu durum, Shiba Inu’nun Dogecoin’e bir alternatif olarak görülmeye başlaması açısından bir kanıt oluşturdu. Analist Crispus Nyaga, DOGE’un gidişatını değerlendirdi.

DOGE Grafiği

dogecoin

4 saatlik grafiğinde Dogecoin fiyatı, yatırımcıların kar edebilmek için acele etmeleriyle birlikte bir satış baskısı altında kaldı. Bunun sonucunda altcoin, 25 günlük ve 50 günlük hareket ortalamasına kadar gerilerken MACD göstergesi ise nötr seviyenin altına indi. Analist göre DOGE ayrıca siyah ile gösterilen alçalan bir kanal formasyonu oluşturdu. Analist bu kanalın alçalan bir kama formasyonuna benzediğini düşünüyor. Bunun sonucunda analist, DOGE fiyatının, yatırımcının 0.3392 doları hedefleyebilecek olası birlikte bir sıçrama yapabileceğini düşünüyor. Diğer taraftan analiste göre, 0.25 doların altına bir iniş durumunda boğa lehine tablo sona erebilir.

İlgili Haber:  Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend