5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Dogecoin Katili, DOGE’a Giderek Yaklaşıyor! Shiba Inu (SHIB), DOGE’u Tahtından Mı Edecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Başlangıçta piyasada yalnızca sayılı günleri olduğu söylenen bir kripto para olan Shiba Inu (SHIB), dünyanın en büyük kripto paraları arasında 12. sıraya kadar yükseldi. Kripto para piyasasının geri kalanının ve Dogecoin’in büyük oranda yatay seyir izlediği bir günde SHIB fiyatı %49 değer kazandı.

Binance indirim kodu

SHIB’in piyasa değeri olarak, DeFi sektörünün lideri UniSwap’ı geride bırakması kripto para dünyasında şaşkınlıkla karşılandı.

Binance indirim kodu

SHIB, Dogecoin’i Geride Bırakabilecek Mi?

Shiba Inu’nun 16.5 milyar dolar piyasa değerine ulaşması ve UniSwap’ı geride bırakması ile birlikte, altcoinin piyasa değeri olarak Dogecoin’i de geçmesi konusunda beklentiler oluştu. Bu yılın başında SHIB tokeninin Dogecoin’i geride bırakması hatta dünyanın en büyük kripto paraları arasında 12. sıraya yükselmesi oldukça absürt görünürdü ancak şu an ise bu konu ciddi ciddi konuşulmaya başlandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Alım satım hacmi konusunda ise SHIB/USDT, son 24 saatte 2 milyar doları aşkın hacmi ile birlikte Binance üzerinde en çok işlem yapılan ikili oldu. Şaka coini yılın başından bu yana %50.649.250 artış gösterdi. İlginç bir şekilde SHIB tokeni, bütün negatif yorumlara ve şüpheli yaklaşımlara rağmen pump yaşamaya devam etti.

Shiba Inu gibi şaka coinleri kripto para topluluğunun büyük bir kısmı tarafından dalga geçilse de, bu tokenlerin birbiri ardına rekorlar kırmasıyla birlikte artık kripto para dünyasında birer kullanım senaryolarına sahip oldukları söylenebilir mi?

Shiba Inu’nun Kullanım Alanı Oluştu

Eylül ayının sonundaki büyük balina satın alımı ile birlikte SHIB fiyatı da yükselişe geçmişti. Google Trends tarafından sağlanan verilere göre bu altcoin üzerindeki küresel ilgi Ekim ayı başlarında son ayların en yüksek seviyesine çıkmıştı.

SHIB projesi ayrıca “10.000 lovable creatures” adında bir dijital koleksiyon yayınlayacağını açıklamasıyla birlikte NFT çılgınlığının getirdiği fırsatlardan da yararlandı ve bunun sonucunda altcoinin fiyatı ve popülerliği de yükseliş yaşadı.

İlgili Haber:  Dogecoin, Shiba Inu'ya Yenildi! Altcoin Piyasası Allak Bullak!

Buna ek olarak SHIB’in sahip olduğu aktif adres sayısı da 3 Ekim tarihinden 9 Ekim tarihine kadar %770 yükseliş gösterdi ve SHIB’in sahip olduğu talep miktarının da gözle görülür bir biçimde arttığına işaret etti. Bu yazının yazıldığı anlarda da, sosyal hacmin fiyat artışlarıyla paralel olacak şekilde artması ile birlikte aktif adres sayısı 19.000 gibi sağlam bir değerde seyretti.

Ayrıca, Shiba Inu’nun piyasaya çıkaracağını açıkladığı stablecoin SHI de altcoin için bir heyecan dalgasına neden oldu. Bununla birlikte ShibaNet ile birlikte otomatik ücret sistemli bir akıllı sözleşmeler özelliğinin altcoin ekosistemine entegre edilmesi bekleniyor.

Bu sebeplerden dolayı köpekli coinlerin birbirleri ile rekabeti devam edeceğe benziyor. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto paraları arasında Dogecoin ile arasında yalnızca iki kripto para kalan Shiba Inu’nun analistlere göre gerçekten de bir “Dogecoin killer” olma olasılığı yüksek görünüyor. Peki kripto para piyasası bir diğer şaka coini tarafından şoka mı uğratılacak yoksa SHIB’in kaderi de Dogecoin’e benzer bir şekilde mi yazılacak? Bu sorunun cevabını aslına bakılırsa zaman verecek. Buna rağmen köpekli coinlerin savaşını takip etmek eğlenceli olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar