12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Dogecoin, Katilinin Nefesini Ensesinde Hissediyor! Shiba Inu Yeni Bir Rekor Kırdı! Köpekli Coinlerin Savaşında Son Durum Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu’nun (SHIB) piyasa değeri olarak 19 milyar doları aşmasıyla birlikte artık SHIB’in, ilham aldığı kripto para olan Dogecoin’i geçmesi, altcoin yatırımcıları için boş bir rüya olmaktan yavaş yavaş çıkıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.00004523 dolar seviyesinden işlem göre altcoin, son 24 saatte %15 değer kazandı.

Binance indirim kodu

Kendisine Ait Tüm Zamanların En Yüksek Fiyat Rekorunu Kıran Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’i Geçmeye Adım Adım Yaklaşıyor

SHIB fiyatı son yedi gün içerisinde %60 yükseliş gösterdi ve altcoin piyasasında en yüksek performans gösteren kripto paralardan biri olmayı yine başardı. Toplamda 19 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan kripto para, dünyanın en büyük kripto paraları arasında 11. sırada yer alıyor.

Binance indirim kodu

Son 24 saatte %2.26 gibi düşük sayılabilecek bir oranda değer kazanan Dogecoin ise, USDC’nin hemen ardından 9. sırada yer alıyor. Bununla birlikte Shiba Inu, Coinbase üzerinde hacim olarak Bitcoin’in hacmini ikiye katlayarak yine en yüksek hacme sahip kripto para olmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı ise, kritik 63.000 dolar seviyesini aşmayı başaramamasının ardından grafiğinde kırmızı bir tablo sergiliyor. SHIB ayrıca son zamanlarda ana akım medyada da kendisini göstermeye başladı. Uluslararası medya kuruluşu CNN, kripto paranın akıllara durgunluk veren yükselişini haber yaptı. Shiba Inu fiyatı yalnızca Ekim ayında bile %571’lik bir yükseliş gösterdi.

Bununla birlikte Dogecoin ile SHIB arasında piyasa değeri olarak halen oldukça büyük bir fark olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Ancak ikili arasındaki yarış kızıştıkça, altcoin piyasasında ilgi çekici bazı gelişmeler yaşayabiliriz. Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin’in toplam piyasa değeri 35 milyar dolar seviyelerinde bulunmasıyla birlikte iki altcoin arasında halen 16 milyar dolar gibi devasa bir boşluk var.

İlgili Haber:  Shiba Inu Fiyatı Yine Uçuşa Geçti! Altcoin Bir Günde Yüzde 30 Değer Kazandı - Rallinin Sebebi Ne?

İlk başlarda aynı Dogecoin’de olduğu gibi pek ciddiye alınmayan SHIB, son zamanlarda yaşadığı büyük ralliler ile dikkat çekiyor. Bir DOGE klonu olarak piyasaya sürülen altcoin, DOGE’dan farklı olarak Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışıyor ve bu sayede, ETH’nin de “Proof of Stake” mekanizmasına geçmesiyle birlikte Shiba Inu da bir PoS tokeni olma unvanı kazanacak. PoS tokenleri, çevreye daha az zarar verme gibi bir avantaja sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar