9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Analist: “Dogecoin Katilleri Geliyor! DOGE Kendisini Hazırlamalı!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası son zamanlarda yönü ayı lehine olacak şekilde oldukça volatil bir dönemden geçiyor. Genel kripto para piyasası ise Bitcoin’in yaşadığı %8’lik kayıp ile birlikte ayı yanlısı bir dönüş sergiledi ve büyük altcoinlerin çoğu günlük ve haftalık grafiklerinde kırmızı bölgede yer aldı. Bununla birlikte Dogecoin ise sürpriz bir pump yaşadı. Analist Varuni Trivedi, DOGE’u değerlendirdi.

Binance indirim kodu

14 Aralık tarihinde Elon Musk attığı Tweet’inde şöyle demişti: “Tesla Dogecoin ile satın alınabilecek birkaç ürünü piyasaya sürecek ve sürecin nasıl ilerlediğini izleyecek.”

Binance indirim kodu

Ünlü milyarderin bu açıklaması, takipçilerinin aylardır Tesla’nın DOGE ile ödeme almasını talep etmesinin ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bunun ardından sosyal hacminin son derece yükselmesi ile birlikte 24 saat içerisinde DOGE fiyatı 24 saat içerisinde %35’lik bir ralli gerçekleştirdi. DOGE’un yaşadığı fiyat artışları genel olarak sosyal hacimdeki zirve noktalarıyla paralel bir şekilde ilerliyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, bu yılın Mayıs ayında Twitter’daki takipçilerine Tesla’nın bir ödeme yöntemi olarak DOGE kabul edip etmemesine dair bir anket düzenlemiş ve anketin sonucunda %78.2 ile sonuç “DOGE kabul edilsin” çıkmıştı. Peki Musk’ın yeni hamlesi Dogecoin’i nasıl etkileyecek?

Dogecoin fiyatı Aralık ayının başlarında 0.195 doların altına düşüşünün ardından toparlanmadı ve halen 0.1807 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE, kendisine ait tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.74 dolardan %75 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Elon Musk’ın son Tweet’i ile beraber DOGE’un hacminde büyük bir patlama yaşanmış ve önceki güne göre %600 yükseliş gösteren hacim 7.3 milyar dolara kadar tırmanmıştı. Geliştirici aktivitesi de Kasım ayındaki düşük seviyelerin ardından toparlandı.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Arasındaki Savaş Devam Ediyor! DOGE 1 Dolara Ulaşabilecek Mi?

Dogecoin Muadilleri Yükselişte

Kısa vadeli olarak yeni ve aktif adres sayılarındaki yükseliş her ne kadar etkileyici olsa da, adres büyümesi ise oldukça yavaşladı. İçerisinde son 30 günde içerisinde bakiye bulunan adres sayısı 14 Aralık tarihinde 4.3 milyon olarak ölçüldü. Yılın ikinci yarısındaki büyüme hızı, ilk yarısına oranla daha yavaş gelişme gösteriyor gibi görünüyor.

Bireysel yatırımcıların ilgisi ve sosyal hacimdeki yükselişler Dogecoin’in başarılı olmasını sağlasa da son zamanlardaki pump’ların oldukça zayıf geliştiği göze çarpıyor. Buna ek olarak Dogecoin katili olduğunu iddia eden Floki Pup’ın %45.39, Floki Inu’nun %10 ve Dogecoin 2.0’ın %28.04 değer kazanması analiste göre piyasanın daha yüksek riskli varlıklara yöneldiği anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar