27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Dogecoin Kurucusu, DOGE’dan İlham Alan Bir NFT Koleksiyonunu Satışa Çıkardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, bir dizi NFT satışı yaparak DOGE çılgınlığından para kazanmaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, DOGE’den ilham alarak üretilen bir NFT koleksiyonunu satışa çıkardı.
  • Dogecoin çılgınlığı, NFT piyasasını da ele geçirecek mi?

Dogecoin çılgınlığı Elon Musk ve Coinbase listeleriyle bitmiyor. Dünyanın en popüler ve “sempatik” kripto parası DOGE’dan ilham alarak üretilen 420 parçalık bir NFT koleksiyonu şu anda satışta.

Binance indirim kodu

420 DOGE NFT’si Satışta

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, dün Twitter’da söz konusu duyuruyu yaptı. Markus, popüler NFT pazarı Rarible’ı kullanarak ve DOGE’dan ilham alarak NFT piyasasında yer almak ve yeni şeyler denemek istediğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Markus’un satışa çıkardığı NFT koleksiyonunda, üzerinde Dogecoin logosu olan bir Shiba Inu köpeğinin hareketli görüntüsünün farklı versiyonları yer alıyor. Markus’un NFT satışı iç farklı aşamada gerçekleşiyor.

İlk aşamada, 420 DOGE NFT’sinin 181’i Rarible’da 0.08 Ethereum’a (bugünün ETH fiyatlarında her biri yaklaşık 205 Dolar) satıldı. İkinci kademede 3 NFT 0.8 Ethereum’a (2.051 Dolar) satıldı. Son olarak üçüncü kademe satışta ise şu anda 1.5 ETH (3.800 Dolar) teklifi alan bir NFT satış için bekliyor.

Dogecoin’in Yükselişi

NFT’ler, çoğunlukla Ethereum ağında bulunan ve sanat eseri, ses, video gibi çok farklı dijital içerikleri temsil edebilen benzersiz kriptografik tokenlerdir. NFT piyasası, bu yıl oldukça büyük bir patlama yaşadı.

Dogecoin ise 2013 yılında şaka amacıyla üretilen bir kripto paradır. Ancak son aylarda Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlü isimlerin desteğiyle birlikte DOGE, şu anda 47.3 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşmış görünüyor. Bu değer, Dogecoin’i en büyük altıncı kripto para konumuna taşıyor.

İlgili Haber:  Elon Musk'tan Dogecoin Balinalarına Çağrı: Elinizdeki DOGE'leri Satın

DOGE, şu dakikalarda 0.34 Dolardan işlem görüyor. Kripto paranın fiyatı, geçen yıla göre tamı tamına %13.600 oranında artış yaşadı.

Geçen hafta, ABD’deki en büyük kripto borsası Coinbase, müşterilerinden gelen yoğun talep nedeniyle Dogecoin’i listelediğini açıkladı. Ancak kripto para piyasasının genelindeki düşüş eğilimine paralel olarak, Coinbase listelemesi DOGE fiyatı için beklenen patlayıcı etkiyi yaratmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar