Dogecoin Kurucusu, DOGE’dan İlham Alan Bir NFT Koleksiyonunu Satışa Çıkardı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, bir dizi NFT satışı yaparak DOGE çılgınlığından para kazanmaya çalışıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, DOGE’den ilham alarak üretilen bir NFT koleksiyonunu satışa çıkardı.
  • Dogecoin çılgınlığı, NFT piyasasını da ele geçirecek mi?

Dogecoin çılgınlığı Elon Musk ve Coinbase listeleriyle bitmiyor. Dünyanın en popüler ve “sempatik” kripto parası DOGE’dan ilham alarak üretilen 420 parçalık bir NFT koleksiyonu şu anda satışta.

blank

420 DOGE NFT’si Satışta

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, dün Twitter’da söz konusu duyuruyu yaptı. Markus, popüler NFT pazarı Rarible’ı kullanarak ve DOGE’dan ilham alarak NFT piyasasında yer almak ve yeni şeyler denemek istediğini açıkladı.

Markus’un satışa çıkardığı NFT koleksiyonunda, üzerinde Dogecoin logosu olan bir Shiba Inu köpeğinin hareketli görüntüsünün farklı versiyonları yer alıyor. Markus’un NFT satışı iç farklı aşamada gerçekleşiyor.

İlk aşamada, 420 DOGE NFT’sinin 181’i Rarible’da 0.08 Ethereum’a (bugünün ETH fiyatlarında her biri yaklaşık 205 Dolar) satıldı. İkinci kademede 3 NFT 0.8 Ethereum’a (2.051 Dolar) satıldı. Son olarak üçüncü kademe satışta ise şu anda 1.5 ETH (3.800 Dolar) teklifi alan bir NFT satış için bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in Yükselişi

NFT’ler, çoğunlukla Ethereum ağında bulunan ve sanat eseri, ses, video gibi çok farklı dijital içerikleri temsil edebilen benzersiz kriptografik tokenlerdir. NFT piyasası, bu yıl oldukça büyük bir patlama yaşadı.

Dogecoin ise 2013 yılında şaka amacıyla üretilen bir kripto paradır. Ancak son aylarda Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlü isimlerin desteğiyle birlikte DOGE, şu anda 47.3 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşmış görünüyor. Bu değer, Dogecoin’i en büyük altıncı kripto para konumuna taşıyor.

DOGE, şu dakikalarda 0.34 Dolardan işlem görüyor. Kripto paranın fiyatı, geçen yıla göre tamı tamına %13.600 oranında artış yaşadı.

Geçen hafta, ABD’deki en büyük kripto borsası Coinbase, müşterilerinden gelen yoğun talep nedeniyle Dogecoin’i listelediğini açıkladı. Ancak kripto para piyasasının genelindeki düşüş eğilimine paralel olarak, Coinbase listelemesi DOGE fiyatı için beklenen patlayıcı etkiyi yaratmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend