17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Dogecoin Kurucusu: “DOGE’un Başarısı Buna Bağlı!”

Önemli Gelişmeler

Dogecoin’in kurucularından biri olan Billy Markus, DOGE ağı operatörlerine, Blockchain’in daha verimli çalışabilmesi için kendi node’larını güncellemeleri çağrısında bulundu.

blank

Kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Markus, DOGE ağında daha düşük işlem ücretlerini mümkün kılacağı için Dogecoin madencilerinin ve madencilik havuzlarının acilen 1.14.4 güncellemesine geçmesini istedi. DOGE’un bu yeni versiyonu birçok ertelemenin ardından ilk olarak Ağustos ayında piyasaya sürülmüştü. Geliştiriciler bu yeni versiyonu küçük bir güncelleme olarak nitelendirse de, güncellemenin benimsenmesiyle birlikte ağ üzerinde daha düşük işlem ücretleri gerekeceği düşünülüyor.

blank

Dogecoin’in İşlem Ücretleri Çok Yüksek Seviyelerde Bulunuyor

DOGE ağının yüksek işlem ücretleri kripto paranın topluluğu için de uzun süredir can sıkan bir durum olarak nitelendiriliyordu. Özellikle Dogecoin’in bu yıl inanılmaz bir popülariteye ulaşmasıyla beraber DOGE üzerindeki işlem ücretleri de katlanarak artmaya başladı. İşlem ücretleri Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana kısmen stabil hale gelse de, halen DOGE’un bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına engel olacak şekilde yüksek görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Markus, paylaştığı gönderisinde, güncelleme sorumluluğunu, işlemleri onaylayan görevliler olan madencilere ve madencilik havuzlarına yükledi. Güncelleme yapmayan madenciler, daha düşük işlem ücreti alacakları işlemleri reddedebiliyor. Ünlü geliştirici ayrıca, 1.14.4 güncellemesinin yalnızca, var olan madencilerin sistemlerini yeni sürüme güncellemesi ile birlikte başarılı bir adım olacağını söyledi.

Geliştirici ayrıca, “herkesin kendi node’unu kendi çalıştırması gerekir” gibi yanlış düşüncelere de atıfta bulundu. Markus, ağa tamamen bağlanmamış bilgisayarların direkt olarak ağa herhangi bir katkıda bulunamayacağını, ancak bunun node operatörleri için öğretici bir deneyim olabileceğini söyledi: “Sürekli açılıp kapatılan bir laptop üzerinde bir node çalıştırmak daha çok öğretici bir deneyim olur. Bunu torrent sistemi gibi düşünebilirsiniz. İnternetiniz torrent sisteminde daha çok indirme mi yoksa yükleme mi gerçekleştiriyor? İndirmeniz fazla ise aslında siz o torrent sistemine yardımcı olmuyorsunuz.”

İlgili Haber:  Dogecoin Kurucusu, Shiba Inu Hakkındaki İddialara Cevap Verdi!

Markus ayrıca herkesin bu tür kısa vadeli gereklilikler konusunda Dogecoin ağını desteklemesi gerektiğini söyledi.

Eylül ayında Amerikan devi AMC Dogecoin ile ödeme almaya hazırlandığını açıklamıştı. Bu olumlu bir gelişme olmasına rağmen, DOGE yatırımcılarının sevdiği Elon Musk ise bu tür gelişmelerin somut bir şekilde işlemesi için ağ üzerindeki işlem ücretlerinin düşürülmesini istemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend