5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Dogecoin Kurucusu: “DOGE’un Başarısı Buna Bağlı!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in kurucularından biri olan Billy Markus, DOGE ağı operatörlerine, Blockchain’in daha verimli çalışabilmesi için kendi node’larını güncellemeleri çağrısında bulundu.

Binance indirim kodu

Kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Markus, DOGE ağında daha düşük işlem ücretlerini mümkün kılacağı için Dogecoin madencilerinin ve madencilik havuzlarının acilen 1.14.4 güncellemesine geçmesini istedi. DOGE’un bu yeni versiyonu birçok ertelemenin ardından ilk olarak Ağustos ayında piyasaya sürülmüştü. Geliştiriciler bu yeni versiyonu küçük bir güncelleme olarak nitelendirse de, güncellemenin benimsenmesiyle birlikte ağ üzerinde daha düşük işlem ücretleri gerekeceği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in İşlem Ücretleri Çok Yüksek Seviyelerde Bulunuyor

DOGE ağının yüksek işlem ücretleri kripto paranın topluluğu için de uzun süredir can sıkan bir durum olarak nitelendiriliyordu. Özellikle Dogecoin’in bu yıl inanılmaz bir popülariteye ulaşmasıyla beraber DOGE üzerindeki işlem ücretleri de katlanarak artmaya başladı. İşlem ücretleri Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana kısmen stabil hale gelse de, halen DOGE’un bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına engel olacak şekilde yüksek görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Markus, paylaştığı gönderisinde, güncelleme sorumluluğunu, işlemleri onaylayan görevliler olan madencilere ve madencilik havuzlarına yükledi. Güncelleme yapmayan madenciler, daha düşük işlem ücreti alacakları işlemleri reddedebiliyor. Ünlü geliştirici ayrıca, 1.14.4 güncellemesinin yalnızca, var olan madencilerin sistemlerini yeni sürüme güncellemesi ile birlikte başarılı bir adım olacağını söyledi.

Geliştirici ayrıca, “herkesin kendi node’unu kendi çalıştırması gerekir” gibi yanlış düşüncelere de atıfta bulundu. Markus, ağa tamamen bağlanmamış bilgisayarların direkt olarak ağa herhangi bir katkıda bulunamayacağını, ancak bunun node operatörleri için öğretici bir deneyim olabileceğini söyledi: “Sürekli açılıp kapatılan bir laptop üzerinde bir node çalıştırmak daha çok öğretici bir deneyim olur. Bunu torrent sistemi gibi düşünebilirsiniz. İnternetiniz torrent sisteminde daha çok indirme mi yoksa yükleme mi gerçekleştiriyor? İndirmeniz fazla ise aslında siz o torrent sistemine yardımcı olmuyorsunuz.”

İlgili Haber:  Elon Musk Yeni Dogecoin Güncellemesine Yeşil Işık Yaktı, DOGE Fiyatı Yükselişe Geçti!

Markus ayrıca herkesin bu tür kısa vadeli gereklilikler konusunda Dogecoin ağını desteklemesi gerektiğini söyledi.

Eylül ayında Amerikan devi AMC Dogecoin ile ödeme almaya hazırlandığını açıklamıştı. Bu olumlu bir gelişme olmasına rağmen, DOGE yatırımcılarının sevdiği Elon Musk ise bu tür gelişmelerin somut bir şekilde işlemesi için ağ üzerindeki işlem ücretlerinin düşürülmesini istemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar