8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin Kurucusu, Shiba Inu Hakkındaki İddialara Cevap Verdi!

Önemli Gelişmeler

Dogecoin kurucusu Billy Markus, yaptığı açıklamada Shiba Inu topluluğundan kendisini rahat bırakmasını istedi ve mevcut SHIB rallisinden herhangi bir kazanç sağlamadığını söyledi.

blank

Dogecoin Kurucusu: “Shiba Inu (SHIB) ile Hiçbir Bağlantım Yok!”

Kripto para piyasasında, Dogecoin ve Shiba Inu taraftarları arasındaki çekişme hız kesmeden devam ediyor. Son gelişme olarak ise DOGE kurucusu Billy Markus söz aldı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Markus, Shiba Inu kripto parası ile kendisi arasında oldukça belirgin bir mesafe koydu. 2013 yılında piyasaya çıkan orijinal şaka coini DOGE’un kurucusu Markus, son ralli ile herhangi bir bağlantısı olmadığını vurguladı. Yazılım mühendisi ünlü isim, Shiba Inu taraftarları tarafından çok sayıda spam gönderisi yaşandığından, web sitesi üzerindeki iletişim formunu kaldırmak zorunda kaldığını da söyledi.

blank

Billy Markus’un Twitter hesabının kullanıcı adı Shibetoshi Nakamoto olarak biliniyor. Kullanıcılar tarafından gelen, isminin neden SHIB ile başladığı sorusuna Markus şöyle cevap verdi: “Dogecoin bir Shiba Inu’dur. Bu ismi 7.5 senedir, SHIB bir token haline gelmeden önce bile kullanıyordum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Markus’un bu sözlerini açıklayalım. Dogecoin’in şaka temalı görsellerinde kullanılan köpek, Japon bir köpek ırkı olan Shiba Inu cinsidir. Bu ırk ayrıca kripto para olan Shiba Inu’nun (SHIB) ismine de ilham verdi.

Buna ek olarak Dogecoin zamanında 90 milyar doları aşan bir piyasa değerine de ulaşmıştı. Kripto paraya erken dönemde yatırım yapan birçok kişi milyoner hatta milyarder haline gelmişti. Benzer bir tablo kısa bir süre önce Shiba Inu’da da gözlendi. Ancak buna rağmen DOGE kurucusunun, kendi oluşturduğu DOGE kripto parasından herhangi bir kazanç elde etmediğini de belirtelim. Şubat ayında yaptığı açıklamasında Markus, 2015 yılında, maddi olarak geçirdiği zor bir dönemin ardından tüm Dogecoin varlıklarını sattığını açıklamıştı.

İlgili Haber:  Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını! Yeni Altcoinin Fiyatı Uçuşta!

Shiba Inu kısa bir süre önce büyük bir atak yaparak dünyanın en büyük şaka coini olma unvanını DOGE’dan devralmıştı. Bunun ardından atak yapan DOGE boğaları, yeniden kontrolü ele aldı. Ancak iki kripto para arasındaki rekabet halen sürüyor. Bazı uzmanlar ise şaka coinlerinin bir tür balon olduğunu söylüyor ve önünde sonunda bu balonun bir şekilde patlayacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend