10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), PancakeSwap (CAKE) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük kripto paralar toparlanma sinyalleri verirken Dogecoin ise durgun seyrediyor. Analist, DOGE için kısa vadeli teknik göstergelerin karmaşık olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte Litecoin ve CAKE ise günlük grafiklerinde yükseliş yaşamalarının ardından direnç noktalarından geri sıçrama yaptılar.

Binance indirim kodu

Analiste göre Litecoin boğa lehine teknik göstergelere sahipken CAKE ise kısa vadeli olarak ayı lehine bir görünüm verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

Kısa bir süre içerisinde değerinin %44’ünü kaybedip alçalan üçgen formasyonunun (beyaz) altına inen altcoin, 26 Kasım tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bununla birlikte DOGE, bu yazının yazıldığı anlarda 0.2096 seviyesinde bulunan 20SMA değerinin altından işlem görüyor. Altcoin son 24 saatte %1.55 kayıp yaşadı. Bununla birlikte analiste göre orta hattın üstüne çıkmayı başaramayan RSI, nötr sinyaller verdi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin boğa lehine olmasına rağmen zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Litecoin (LTC)

blank

Litecoin boğaları geçtiğimiz hafta boyunca yukarı yönlü bir kanal içerisinde toparlanma yaşamalarıyla birlikte aşağı yönlü kanallarından çıkmayı başarmışlardı. Bu yükseliş ile birlikte altcoinin fiyatı analiste göre yedi haftalık bir destek noktası olan 181 dolara uyumlu seyretti.

Bu yazının yazıldığı anlarda LTC fiyatı son 24 saatteki %2’lik yükselişi ile beraber 207.3 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hattın üstünde yer aldı ve boğa lehine bir görünüm verdi. Buna ek olarak analist, DMI çizgilerinin de boğa lehine bir dönüşümün eşiğinde olduğunu söyledi. Ancak analiste göre ADX göstergesi oldukça zayıf bir yönelimsel trend sergiledi.

PancakeSwap (CAKE)

blank

CAKE fiyatı 26 Ağustos tarihinden bu yana sürekli bir düşüş trendi içerisindeydi. Ekim ayında yatay seyreden altcoin fiyatı, aşağı yönlü paralel çizgilerinin arasında seyretti. 7 Kasımdan bu yana değerinin %41’ini kaybeden CAKE fiyatı 26 Kasım tarihinde son 4 ayın en düşük seviyesine geriledi.

İlgili Haber:  NEAR Fiyatı Bir Gün İçerisinde Yüzde 20 Yükseldi! Altcoinde Hedef Ne?

Bununla birlikte CAKE boğaları, analiste göre 12.14 dolardaki desteklerini korumaya devam ediyor. Buna paralel olacak şekilde CAKE fiyatı aşağı yönlü kanalından çıkmayı başarmış ancak boğalar analiste göre 13.95 dolardaki direnci aşamayınca atak başarısız olmuştu.

Bu yazının yazıldığı anlarda CAKE fiyatı, son 24 saatteki %0.9’luk değer kaybı ile beraber 13.19 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hattı aşmasının ardından zayıf bir performans sergiledi ve 42 civarında bulundu. Analist, DMI göstergesinin ise ayı lehine bir görünüm verdiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar