4 Temmuz 2022, Pazartesi
26.6 C
İstanbul

Dogecoin Macerası Bitti Mi? Bundan Sonra Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

İnsanlar şu an hangisinin daha kötü olduğuna karar vermeye çalışıyor; Dogecoin’in %25 değer kaybetmesi mi yoksa Pazar sabahı hiç komik olmayan bir program izlemek mi.

Binance indirim kodu

SNL bitti. Ancak pek çok insanın umut ettiği şekilde bitmedi. Dogecoin yatırımcıları Elon Musk’ın SNL’de Dogecoin’den söz etmesiyle birlikte fiyatın 1 dolar seviyesine geleceğini düşünüyordu. Ancak öyle olmadı. Elon Musk SNL’de Dogecoin’den bahsetti ve fiyat şu an itibariyle %25 çakılmış durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin ve benzeri volatil varlıklara yatırım konusunda uzmanlar uyarmıştı. Buna rağmen tüm birikimini bu varlığa yatıranlar maalesef Pazar sabahına %25 düşüşle uyanmış olacak.

Sosyal medyada durum nasıl?

Programın bittiği an Dogecoin fiyatı 0.54 sent civarındaydı. Pek çok yatırımcı Twitter, Reddit ve Ekşi Sözlük gibi ortamlarda düşüncelerini paylaştı.

Ekşi Sözlük’te witchdash adlı kullanıcı şöyle yazdı; “bitti arkadaşlar. done. ekonomiden anlamadığım için uzun vadeli bir yorum yapamam ama bilip bilmeden artacak falan diye kendinizi kandırmayın.

blank

parka adlı başka bir kullanıcı ise SNL’in komik olmamasına atıfta bulunarak; “bu kadar aptal bir konsept madem bu snl, yahu bunu bir Allah’ın kulu daha önce illa izlemiştir. buradan dogeye ekmek çıkmaz diye uyarsaydı ya milleti” şeklinde yazdı.

blank

manofhtehour adlı kullanıcı ise toplu halde yaşanan bu heyacanın tadını çıkardığını belirtti; “ben de bir miktar kaybettim ama eğlendim aslında, şu kitlesel heyecanı yaşamak hoşuma gitti

blank

Twitter’da da durum farklı değildi. Pek çok kişi Dogecoin ile ilgili görüşlerini belirtmek için sosyal medya platformuna akın etti.

muharremvurall adlı kullanıcı şöyle dedi; “elon musk bizi dolandırdı mı?

İlgili Haber:  Facebook'un Diem Testnet’inde 50 Milyon İşlem Gerçekleşti

blank

ismeil1212 adlı kullanıcı ise Elon Musk’a ithafen yazdığı tweette; “Ya iki laf edemedin doge 1 dolar olacak suan niye demedin iki kelime edseydin simdi ne guzel uyuyorduk” dedi.

blank

zeynal_kckzr adlı kullanıcı ise attığı tweet ile “Güvendiğimiz adama bak ya” diyerek Elon’ın skeçten bir görselini paylaştı.

blank

Master_Brocoli adlı bir başka kullanıcı da paylaştığı görselde “Dün akşam hayallerimiz/Bu sabah durumumuz” diyerek SNL’den önceki beklentileri ve sonrasını esprili bir şekilde dile getirdi.

blank

Bir diğer sosyal medya platformu Reddit’te de durum farklı değildi. Dogecoin adlı subreddit’te rockyalk adlı kullanıcı şöyle yazdı: “10x marj ticareti için 10.000 dolar yatırmıştım. Şimdi hepsini kaybettim. Teşekkürler Elon Musk.

blank

Günün sonunda pek çok yatırımcı SNL ve Elon Musk’tan istediğini bulamasa da çıkarılan ders önemliydi: volatilitesi yüksek, herhangi bir ürünü olmayan varlıklara yatırım yaparken dikkat edilmeyecek ve bir daha asla SNL izlenmeyecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar