Dogecoin Madencilik Şirketi 3.5 Milyon Dolara Hello Pal’a Satıldı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kanadalı sosyal medya şirketi Hello Pal, Dogecoin ve Litecoin madencisi Crypto Pal Technology’yi 3.5 milyon Dolar karşılığında satın aldı.

blank

Haberin Özeti

  • Kanadalı Hello Pal şirketi, Dogecoin ve Litecoin madencisi Crypto Pal’ı satın aldı.
  • Firma, Dogecoin’e birincil yatırımı olan halka açık ilk kuruluş olduğunu söylüyor.

Kanadalı sosyal medya şirketi Hello Pal, Dogecoin madencisi Crypto Pal Technology Ltd.’yi 3.5 milyon Dolarlık bir anlaşma ile satın aldı. Hello Pal, anlaşmanın kendisini “esas olarak Dogecoin madenciliğine odaklanan tek ihraççı” yaptığını belirtti.

blank

3.5 Milyon Dolarlık Madencilik Anlaşması

1986’da kurulan Hello Pal, Kanada Menkul Kıymetler Borsası ve diğer birkaç borsada işlem gören, kullanıcıların dil öğrenmesine, seyahat deneyimlerini paylaşmasına ve birbirlerine mesaj göndermesine olanak tanıyan bir sosyal medya şirketidir.

Platform ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları tutmak için bir de dijital cüzdan sunuyor. Hello Pal şu ​​anda ürünlerinde Dogecoin’e erişim sağlamak için platformunu geliştiriyor.

Söz konusu satın alma işlemi, aynı zamanda, Hello Pal’ın Litecoin (LTC) madenciliğine erişim sağlaması anlamına da geliyor. Satın alınan Crypto Pal şirketi, aktif olarak Litecoin madenciliği yapan ve birden fazla konumda barındırılan 12.500 madencilik donanımına sahip.

Hello Pal, Crypto Pal’daki %51 hissenin satın alma fiyatının 1.5 milyon Dolar nakit ve 1.800.000 hisseden oluştuğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DOGE: “Halkın Parası”

Şu anda piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para olan DOGE, geçtiğimiz yedi gün içinde %19 değer kaybetti ve 0.32 Dolar seviyesine geriledi.

Hello Pal kurucusu ve CEO’su KL Wong, DOGE’un büyük oranda “halkın parası” olarak tanındığını ve hem kitleler tarafından hem de uluslararası alanda hızla kabul gördüğünü vurguladı.

Wong, ayrıca, Dogecoin madenciliğinin yüksek hesaplama gücü gerektirmediğini ve bu nedenle kripto paranın ödemeler için kullanımının kolay olduğunu belirtti.

Dogecoin, piyasadaki en eski kripto paralardan biridir. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk sayesinde, proje geçtiğimiz aylarda tarihi bir yükseliş yaşadı.

Öte yandan Musk, projeyi Bitcoin’den daha çevre dostu hale getirmek için geliştiricilerle birlikte çalışıyor. Tesla CEO’su, bazı büyük ağ değişiklikleri uygulanırsa Dogecoin’in Bitcoin’e karşı galip gelebileceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend