26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Dogecoin, Mark Cuban ve Elon Musk’ın Desteğiyle %12 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin yükselişi devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin’in yükselişi, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın mağazalarında Dogecoin ödemeleri için özel fiyatlandırmasını açıklaması ve daha sonra onu “en güçlü kripto para” olarak nitelendirmesiyle hız kazandı.
  • Elon Musk da Cuban’ı desteklemek için tweet attı.
  • DOGE için bir başka destek de İngiltere Premier Lig futbol takımı Watford’un forma kollarında Dogecoin sponsorluğunun yer alacağını açıklaması oldu.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Dogecoin dünden bu yana %12.5 ve geçen hafta genelinde de %40.4 oranında yükseldi. DOGE, şu anda 0.33 Dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Mark Cuban ve Elon Musk Etkisi

Hafta sonu yükselişi, büyük oranda Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları sayesinde gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cuban, Cuma günü yaptığı açıklamada, Dogecoin kullanılarak satın alınan Mavericks ürünlerinin “özel fiyatlara” tâbi olacağını duyurdu. Bununla birlikte, bu özel fiyatlandırmanın DOGE sahiplerinin indirimlerden veya diğer özel tekliflerden yararlanacağı anlamına gelip gelmediği henüz belli değil.

Cuban, daha sonra CNBC ile yaptığı röportajda ise Dogecoin’i “en güçlü kripto para” olarak tanımladı. Bu açıklamanın ardından DOGE, %11’lik büyük bir artış yaşadı.

Elon Musk da Mark Cuban’a destek verdi ve “Ben de bunu bir süredir söylüyorum.” diye tweet attı.

Dogecoin, Premier Lig’de!

Öte yandan Dogecoin fiyatını yükselten tek etken Cuban ve Musk değildi. İngiltere Premier Lig takımı Watford, 2021 – 2022 sezonundaki sponsorluk anlaşması kapsamında Dogecoin logosunun bulunduğu formalar giyeceklerini açıkladı.

Logosu forma önünde görünecek bir spor bahis sitesi olan Stake.com’un, açıklanmayan bir kripto parada en az 700.000 Euro (970.500 Dolar) ödeme yapması bekleniyor. Ortaklık hakkında biraz ses getirmek için Stake.com, platformlarında harcamak üzere 10 milyon DOGE (3.3 milyon Dolar değerinde) dağıtmayı planlıyor.

İlgili Haber:  Elon Musk, Bitcoin Madencilik Konseyi'nde Yer Almayacak

Son zamanlardaki önemli kazanımlara rağmen Dogecoin fiyatı, 8 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.73 Dolardan hala %54 oranında aşağıda seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar