9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Dogecoin Milyonerine Göre DOGE’yi 1 Dolara Yükseltecek 3 Olay!

Önemli Gelişmeler

Glauber Contessoto, Şubat ayında yaptığı yatırımından 2 ay sonra Nisan ayında Dogecoin fiyatının fırlamasıyla beraber milyoner oldu.

blank

Ancak genç milyonerin bu ünvanı da aynı kripto para piyasaları gibi dalgalı bir seyir izliyor. Contessoto daha önce yaptığı açıklamalarında DOGE fiyatının 0.25 doların altına inmesi durumunda milyoner statüsünü kaybedeceğini açıklamıştı.

blank

Bir medya şirketi için içerik yöneticiliği işinden ayrılarak Dogecoin üzerine videolar çekip kendi içeriklerini üretmeye başlayan Contessoto DOGE fiyatları için halen iyimser olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Contessoto’ya Göre Dogecoin Fiyatını 1 Dolara Çıkarabilecek 3 Olay

Milyoner, DOGE fiyatını 1 dolara çıkarabileceğini düşündüğü 3 olayı sıraladı. Dogecoin’in 1 dolara çıkabilmesi için fiyatının %355 artış göstermesi gerekiyor.

Contessoto, Dogecoin’i 1 dolara çıkarabilecek ilk olayın, Robinhood’un yatırımcılara cüzdanlarından kripto paralarını çekmesine izin vermesi olabileceğini düşünüyor.

Böyle bir gelişmenin yaşanması aslında mümkün görünüyor. Milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Dogecoin’in önündeki en büyük engelin insanların Dogecoin ile gerçek dünyada alım satım yapamaması olduğunu söylemesinin ardından Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Robinhood geliştiricilerinin kripto para yatırma ve çekim işlemlerine izin verebilmek için çalışmalara başladığını söylemişti.

Mevcut durumda Robinhood kullanıcıları kripto para alanında yalnızca alım satım yapabiliyor. Kripto paraların cüzdanlara çekilebilmesi ya da diğer borsalara aktarılabilmesi ise henüz mümkün değil. Bu tür bir hamleyle birlikte Dogecoin ödeme yapabilmek için kullanılabilecek.

Contessoto, Dogecoin fiyatının artmasını sağlayabileceğini düşündüğü diğer bir faktörün ise Ethereum’dan Dogecoin’e inşa edilebilecek potansiyel bir köprü olduğunu söyledi: “Bu, Dogecoin’i transfer edebilmek ve alım satım yapabilmek için Ethereum ağının geçici olarak kullanılması anlamına geliyor.”

Bu konuyla alakalı henüz resmi planlar olmasa da Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin, verdiği röportajda Dogecoin ile işbirliği yapma konusunda hazır olduklarını söylemişti.

İlgili Haber:  2021 Yılında En İyi Performans Gösteren 10 Kripto Para

Son olarak Contessoto, Elon Musk’ın daha önce attığı, Dogecoin’in Tesla şirketinde bir ödeme yöntemi olarak kullanıp kullanılmayacağına dair bir anket ile ilgili iyimser olduğunu belirtti.

Musk’ın Dogecoin’i Tesla otomobillerinde potansiyel bir ödeme yöntemi olarak kullanabileceğini açıklamasının ardından DOGE fiyatı %30 artış kaydetmişti.

Mayıs ayında Musk mini boyutta bir uzay keşif uydusu için ödeme olarak Dogecoin kabul etmiş ve projeyi de DOGE-1 olarak adlandırmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend