1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Dogecoin Milyonerine Göre DOGE’yi 1 Dolara Yükseltecek 3 Olay!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Glauber Contessoto, Şubat ayında yaptığı yatırımından 2 ay sonra Nisan ayında Dogecoin fiyatının fırlamasıyla beraber milyoner oldu.

Binance indirim kodu

Ancak genç milyonerin bu ünvanı da aynı kripto para piyasaları gibi dalgalı bir seyir izliyor. Contessoto daha önce yaptığı açıklamalarında DOGE fiyatının 0.25 doların altına inmesi durumunda milyoner statüsünü kaybedeceğini açıklamıştı.

Binance indirim kodu

Bir medya şirketi için içerik yöneticiliği işinden ayrılarak Dogecoin üzerine videolar çekip kendi içeriklerini üretmeye başlayan Contessoto DOGE fiyatları için halen iyimser olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Contessoto’ya Göre Dogecoin Fiyatını 1 Dolara Çıkarabilecek 3 Olay

Milyoner, DOGE fiyatını 1 dolara çıkarabileceğini düşündüğü 3 olayı sıraladı. Dogecoin’in 1 dolara çıkabilmesi için fiyatının %355 artış göstermesi gerekiyor.

Contessoto, Dogecoin’i 1 dolara çıkarabilecek ilk olayın, Robinhood’un yatırımcılara cüzdanlarından kripto paralarını çekmesine izin vermesi olabileceğini düşünüyor.

Böyle bir gelişmenin yaşanması aslında mümkün görünüyor. Milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Dogecoin’in önündeki en büyük engelin insanların Dogecoin ile gerçek dünyada alım satım yapamaması olduğunu söylemesinin ardından Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Robinhood geliştiricilerinin kripto para yatırma ve çekim işlemlerine izin verebilmek için çalışmalara başladığını söylemişti.

Mevcut durumda Robinhood kullanıcıları kripto para alanında yalnızca alım satım yapabiliyor. Kripto paraların cüzdanlara çekilebilmesi ya da diğer borsalara aktarılabilmesi ise henüz mümkün değil. Bu tür bir hamleyle birlikte Dogecoin ödeme yapabilmek için kullanılabilecek.

Contessoto, Dogecoin fiyatının artmasını sağlayabileceğini düşündüğü diğer bir faktörün ise Ethereum’dan Dogecoin’e inşa edilebilecek potansiyel bir köprü olduğunu söyledi: “Bu, Dogecoin’i transfer edebilmek ve alım satım yapabilmek için Ethereum ağının geçici olarak kullanılması anlamına geliyor.”

Bu konuyla alakalı henüz resmi planlar olmasa da Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin, verdiği röportajda Dogecoin ile işbirliği yapma konusunda hazır olduklarını söylemişti.

İlgili Haber:  Elon Musk Tweetleriyle Kripto Para Piyasasını Nasıl Hareket Ettiriyor?

Son olarak Contessoto, Elon Musk’ın daha önce attığı, Dogecoin’in Tesla şirketinde bir ödeme yöntemi olarak kullanıp kullanılmayacağına dair bir anket ile ilgili iyimser olduğunu belirtti.

Musk’ın Dogecoin’i Tesla otomobillerinde potansiyel bir ödeme yöntemi olarak kullanabileceğini açıklamasının ardından DOGE fiyatı %30 artış kaydetmişti.

Mayıs ayında Musk mini boyutta bir uzay keşif uydusu için ödeme olarak Dogecoin kabul etmiş ve projeyi de DOGE-1 olarak adlandırmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar