Dogecoin NFT’sini PleasrDAO Satın Aldı: Değeri 4 Milyon Dolar

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Dogecoin’in simgesi Shiba Inu köpeğinden esinlenerek satışa çıkarılan NFT, 1.696 ETH’lik bir fiyata (yaklaşık 4 milyon Dolar) satıldı. Alıcı ise PleasrDAO adlı bir koleksiyoner grubu idi.

blank

Haberin Özeti

  • DOGE’un simge köpeğinde esinlenerek üretilen bir NFT, Cuma günü 4 milyon Dolardan fazla fiyata satıldı.
  • Müzeyede savaşını PleasrDAO adlı koleksiyoner grup kazandı.

İnternetin sevilen kripto parası Dogecoin’in simge Shiba Inu köpeğinden esinlenerek üretilen NFT, geçtiğimiz gün 4 milyon Dolar fiyatı ile satıldı.

blank

Dogecoin NFT’sini Satın Alan PleasrDAO Nedir?

Alıcı ise koleksiyonunda Edward Snowden ve Tor Projesi’ne ait ünlü NFT’leri de bulunduran ve bir grup yatırımcıdan oluşan PleasrDAO topluluğu idi. NFT satışı, kısmen Coinbase’in girişim kolu tarafından finanse edilen online müzayede evi Zora’da gerçekleşti.

Daha spesifik olarak, PleasrDAO, merkezi olmayan bir özerk organizasyon ve bir tür blok zincir tabanlı kurumsal yönetim yapısıdır. DAO’nun her üyesi, grup hazinesinin bir kısmını temsil eden ve grup içerisinde kişilere söz hakkı veren bir yönetim tokenine sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yılın İlk Aylarındaki NFT Patlaması Sona Erdi

PleasrDAO üyesi ve kripto yatırım şirketi ParaFi Capital’in ortağı Santiago Santos, son gerçekleşen NFT alımı ile ilgili, “Dijital ve kripto kültürünün zamansız ve paha biçilemez hatıraları olduğuna inandığımız NFT parçalarını topluyoruz. DOGE da, hiç kuşkusuz, internet kültürünün en önemli simgelerinden biri haline geldi.” ifadelerini kullandı.

NFT’ler, değiştirilemez tokenleri ifade eder ve genellikle müzik dosyaları, videolar, resimler gibi çok çeşitli dijital ve fiziki ürünleri kriptografik olarak temsil etmek için kullanılırlar. Her ne kadar NFT piyasası, yılın ilk aylarında yaşadığı rekor patlamayı geride bırakmış olsa da; zaman zaman öne çıkan NFT satışları gerçekleşiyor. Daha geçen gün, müzayede evi Sotheby’s 17 milyon Dolar değerinin üzerinde NFT satışı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend