28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Dogecoin NFT’sini PleasrDAO Satın Aldı: Değeri 4 Milyon Dolar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in simgesi Shiba Inu köpeğinden esinlenerek satışa çıkarılan NFT, 1.696 ETH’lik bir fiyata (yaklaşık 4 milyon Dolar) satıldı. Alıcı ise PleasrDAO adlı bir koleksiyoner grubu idi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DOGE’un simge köpeğinde esinlenerek üretilen bir NFT, Cuma günü 4 milyon Dolardan fazla fiyata satıldı.
  • Müzeyede savaşını PleasrDAO adlı koleksiyoner grup kazandı.

İnternetin sevilen kripto parası Dogecoin’in simge Shiba Inu köpeğinden esinlenerek üretilen NFT, geçtiğimiz gün 4 milyon Dolar fiyatı ile satıldı.

Binance indirim kodu

Dogecoin NFT’sini Satın Alan PleasrDAO Nedir?

Alıcı ise koleksiyonunda Edward Snowden ve Tor Projesi’ne ait ünlü NFT’leri de bulunduran ve bir grup yatırımcıdan oluşan PleasrDAO topluluğu idi. NFT satışı, kısmen Coinbase’in girişim kolu tarafından finanse edilen online müzayede evi Zora’da gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Daha spesifik olarak, PleasrDAO, merkezi olmayan bir özerk organizasyon ve bir tür blok zincir tabanlı kurumsal yönetim yapısıdır. DAO’nun her üyesi, grup hazinesinin bir kısmını temsil eden ve grup içerisinde kişilere söz hakkı veren bir yönetim tokenine sahiptir.

Yılın İlk Aylarındaki NFT Patlaması Sona Erdi

PleasrDAO üyesi ve kripto yatırım şirketi ParaFi Capital’in ortağı Santiago Santos, son gerçekleşen NFT alımı ile ilgili, “Dijital ve kripto kültürünün zamansız ve paha biçilemez hatıraları olduğuna inandığımız NFT parçalarını topluyoruz. DOGE da, hiç kuşkusuz, internet kültürünün en önemli simgelerinden biri haline geldi.” ifadelerini kullandı.

NFT’ler, değiştirilemez tokenleri ifade eder ve genellikle müzik dosyaları, videolar, resimler gibi çok çeşitli dijital ve fiziki ürünleri kriptografik olarak temsil etmek için kullanılırlar. Her ne kadar NFT piyasası, yılın ilk aylarında yaşadığı rekor patlamayı geride bırakmış olsa da; zaman zaman öne çıkan NFT satışları gerçekleşiyor. Daha geçen gün, müzayede evi Sotheby’s 17 milyon Dolar değerinin üzerinde NFT satışı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar