7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Dogecoin, Piyasa Değerine Göre En Büyük 10. Kripto Para Haline Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bazıları için yalnızca bir internet capsini ifade eden Dogecoin, son günlerde gerçek bir ilerleme kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin bir kripto para capsi olarak yolculuğuna başladı.
  • Şimdilerde ise piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para haline geldi.

CoinGecko verilerine göre, Dogecoin piyasa değeri ile en büyük onuncu kripto para olmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dogecoin, Chainlink’i Geçmeyi Başardı

Kripto para toplam piyasa değerini 18 milyar Doların üzerinde çıkarak piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para arasına girdi. Dogecoin, şu anda yaklaşık 15.4 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan Chainlink’in hemen üzerinde yer alıyor.

Dogecoin fiyatı, son 24 saatte %71’in üzerinde arttı. Kripto paranın son bir haftada günlük olarak kaydettiği ortalama artış ise %100’ün üzerine çıktı.

Şu anda Dogecoin 0.14 Dolar seviyesinde fiyatlandırılıyor. Kripto para yeni haftaya 0.05 Dolar fiyat ile başlamıştı.

Dogecoin, Litecoin’in bir çatalı olarak kripto piyasasındaki faaliyetlerine başladı. İlk olarak Aralık 2013’te Shiba Inu köpeğini simgeleyen bir “şaka” coini olarak tanıtıldı.

2015 yılına kadar 100 milyardan fazla Dogecoin tokeni dolaşımdaydı ve 30 Haziran 2015 itibariyle 100 milyarıncı Dogecoin piyasaya sürüldü.

Kripto parada 2015’ten bu yana büyük bir güncelleme yapılmadı. Son aylarda Dogecoin, teknoloji milyarderi Elon Musk’ın dikkatini ve desteğini almayı başardı.

Elon Musk ve Dogecoin

Tesla CEO’su, kripto endüstrisinin en önemli figürlerinden biri haline geldi. Tesla, endüstrinin amiral gemisi olan Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık yatırım yapmakla kalmadı; Musk da defalarca Bitcoin ve Dogecoin’i öven tweetler paylaştı.

Bu yılın başlarında yapılan bir araştırma, Musk’ın 20 Aralık 2020’de “Tek Kelime: Dogecoin” tweet’inin ve sonraki tüm tweetlerinin, Dogecoin fiyatında %20’ye varan ani artışlara neden olduğunu gözler önüne serdi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Lebron James'e Benzetilmesinin Nedeni Ne?

Musk o zamandan beri Dogecoin hakkındaki gönderilerinin “sadece mizah amaçlı” olduğunu açıkladı. Ancak Dogecoin’in 10. en büyük kripto para haline gelmesi şaka değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar