2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Dogecoin Rakibi Shiba Inu %12 Değer Kaybetti: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase Pro borsası, geçtiğimiz günlerde Shiba Inu (SHIB) tokenini listeleyeceğini duyurdu. Ancak söz konusu listelemede “geçici bir gecikme” meydana geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu, Dogecoin gibi bir şaka tokenidir.
  • Token, yakında Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacak.
  • Ancak listeleme sürecinde yaşanan bir gecikme nedeniyle SHIB fiyatında düşüş yaşandı.

Coinbase Pro borsası 15 Haziran Salı günü yaptığı açıklamada SHIB tokenini platformunda listeleyeceğini duyurmuş ve bu durum token fiyatında önemli bir artış yaşanmasına katkı sağlamıştı. Ancak söz konusu listeleme sürecinde bazı gecikmeler yaşandı ve SHIB fiyatı düşüşe geçti.

Binance indirim kodu

Shiba Inu Listelemesinde Sorun Yaşandı

Coinbase Pro, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “SHIB’in Coinbase Pro’da listelenmesini geçici olarak geciktirecek teknik sorunlar yaşıyoruz. Şu anda SHIB mevduatlarını devre dışı bırakıyoruz; para çekme işlemleri hâlâ devam ediyor.” dedi. SHIB’in fiyatı ise söz konusu açıklamayı takip eden 24 saat içinde %12 oranında geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Coinbase’de listelenmenin, pek çok kripto paranın fiyatına olumlu etki ettiği biliniyor. “Coinbase etkisi” adı verilen bu durum, Messari tarafından ortaya konan verilere göre, bir kripto paranın fiyatında yaklaşık beş gün içinde %29’luk bir artış yaşanmasını sağlıyor. Borsanın “gelişmiş ticaret” uygulaması olan Coinbase Pro’daki bir listeleme duyurusu bile; ana platformu kadar geniş bir kullanıcı tabanına sahip olmasa da büyük oranda aynı etkiyi yaratıyor.

Coinbase Etkisi

Tüm bunlar, Salı günü SHIB fiyatının yalnızca üç saat içinde %26 seviyesinde artmasını açıklıyor. SHIB, o gün 0.00000723 Dolardan 0.00000912 Dolara çıkmıştı; şimdilerde ise 0.000008 Doların altında seyrediyor.

Listelemenin tam olarak ne zaman etkinleştirileceğine dair ne Coinbase Pro’dan ne de Shiba Inu tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar