12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Dogecoin Rallisi Ne Durumda? Ayılar Saldırıya mı Geçti?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ekim ayı, kripto para yatırımcılarını sevindiren haberler getirmişti. Bitcoin fiyatının 67.000 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırması ve Ethereum fiyatının da zirve değerler ile görece iyi bir performans göstermesi, yatırımcıların olası bir altcoin rallisine hazırlanmaya başlamasına neden oldu. Olası bir ralli durumunda analiste göre genel kripto para piyasasında büyük artışlar yaşanabilir. Analist Saif Naqvi, Dogecoin fiyatını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Dogecoin ile ilgili bir önceki analizi buradan okuyabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Analiste göre DOGE fiyatı hakkında bir ralliden söz edebilmek için ilk olarak altcoinin önünde bulunan büyük çaplı ayı lehine sinyallerin ortadan kalması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %1.76 düşüş gösteren şaka coini, 0.246 dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin Günlük Grafiği

blank

Dogecoin fiyatı Ağustos ayının ortalarından bu yana tam üç kez, 0.352, 0.319 ve 0.2722 dolar seviyelerinde alçak tepe formasyonu sergiledi. Bu küçük çaplı zirveler ve grafiğin zemini olan 0.194 dolar birlikte düşünüldüğünde günlük grafikte ortaya alçalan üçgen tarzında bir görüntü çıkıyor. Analiste göre DOGE fiyatı, grafiğinin zemininin altına inerse çok büyük çaplı bir satış dalgası tetiklenebilir.

Bununla birlikte DOGE boğalarının da ellerinin boş durmadığını belirtmek gerekiyor. 0.225 dolara olan atakları ile birlikte boğalar, 0.194 doların altına bir inişi engelleyebildiler. Bu da günlük 20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA (sarı) değerleri arasında boğa lehine bir kesişim yaşanmasını sağladı.

Analiste göre alıcılar bu göstergelere göre hareket ederse DOGE fiyatı 200-SMA (yeşil) ve 0.273 dolardaki direncinden oluşan ortak bölgeyi test edebilir. Analist, güçlü hacimler ile birlikte gelecek bir yükselişin DOGE fiyatına oldukça ihtiyacı olan desteği verebileceğini düşünüyor. Bu durum ayrıca alçalan üçgen formasyonunun da dağılmasını sağlayacaktır.

İlgili Haber:  Ani Çöküşün Ardından Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'nun (SHIB) Toparlanma İhtimali Ne?

Analiste göre Relative Strength Index (RSI) göstergesinin orta hattın üstüne çıkması, olumlu bir sonuç olasılığına katkıda bulundu. Analist, bu göstergenin aşırı alış bölgesine ulaşmadan önce daha gidebileceği yolu olduğunu düşünüyor. Benzer şekilde DMI değerinde gözlemlenen boğa lehine bir kesişim ve Awesome Oscillator (AO) göstergesinden de olumlu sonuçlar alınmasıyla birlikte analiste göre DOGE fiyatının ayı lehine olan göstergeleri için şu an için endişelenecek pek de bir şey olmayabilir.

Sonuç

Analist, Dogecoin fiyatının, boğa yatırımcılarının yukarı yönlü bir atak için hacim toplamakla meşgul olması nedeniyle kısa vadede yatay hareket yapabileceğini düşünüyor.

Analiste göre DOGE fiyatı 0.273 doları aşamazsa 0.1945 dolar seviyesi tekrar test edilebilir ve bunun ardından büyük bir satış dalgası gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: