10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 15 Kasım

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Kripto para piyasası çok dalgalı olmaktan kaçınırken XRP, Solana ve Dogecoin gibi altcoinler karmaşık sinyaller verdi. Analiste göre XRP’nin teknik göstergeleri, kısa vadeli fiyat hareketinde boğaların etkinliğinin artmasının aksine satıcılar lehine bir tablo sergiledi.

blank

Diğer taraftan Solana ve DOGE ise bir toparlanma dalgası içindeymiş gibi göründü. Ancak analiste göre yönelimsel trendin zayıf kalması dolayısıyla bu kripto paralar belirli bir çizgi izleyemedi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE)

DOGEUSD 2021 11 14 18 27 44 2048x950 1

Dogecoin fiyatı 26 Eylül tarihinden bu yana bir yükseliş trendi içerisinde gidip geldi. Bu tarihten itibaren yaklaşık olarak %65’lik bir ralli yaşayan altcoin, 28 Ekim tarihinde son 11 haftanın zirvesine yerleşti. Bunun ardından ise fiyatı hızlıca alçalan üçgeninin içerisine geri döndü. Sonuç olarak ise Dogecoin fiyatı analiste göre üst trend çizgisinden geri sıçrama yaptı ve 0.232 dolar civarından destek buldu.

Analiste göre DOGE’un kısa vadeli teknik göstergelerinin satış baskısında bir gerilemeye işaret etmesiyle beraber DOGE fiyatı son 24 saatte %2.3’lük bir yükseliş sergiledi. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.263 dolardan işlem gören Dogecoin, son 17 günde yaklaşık olarak %20 kayıp yaşadı.

XRP

XRPUSDT 2021 11 14 17 46 06 2048x950 1

26 Ekim tarihinden bu yana XRP fiyatı, yükselene paralel kanalı içerisinde hareket ederek bir yükseliş trendinin tadını çıkardı. Altcoin fiyatı bunun ardından yaklaşık olarak %35’lik bir ralli yaşadı ve 10 Kasım tarihinde son iki ayın zirvesine geldi. Buna rağmen ayılar pes etmedi ve üst kanal civarından direnç gösterdiler. Buna uygun şekilde XRP fiyatı dört gün içerisinde %10.5’lik bir düzeltme yaşayarak XRP’nin trendine geri dönmesine neden oldu. Analiste göre boğaların alt trend çizgisi bölgesinde başarılı olamaması durumunda ayılar 1.12 dolar engelini aşağı yönlü olarak aşmayı hedefleyebilir.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Kasım

Son gerileme ile birlikte XRP fiyatı 20-50 SMA değerinin altına indi ve analiste göre bu durum XRP için kısa vadeli teknik göstergelerin ayı lehine olduğunu vurguladı. Şimdi ise boğaların 1.22 dolar bandını aşmaya çalışmasına rağmen analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller veriyor. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP 1.18 dolardan işlem görüyor ve XRP’nin son 17 günlük getirisi %20 seviyelerinde yer alıyor.

Solana (SOL)

SOLUSD 2021 11 14 18 11 40 2048x950 1

Son altı haftadır SOL fiyatı boğa lehine seyrediyor ve altcoin paralel kanalları arasında gidip geldi. Akıllı sözleşmeler platformu Solana, 12 Ekim ile 6 Kasım tarihleri arasındaki 25 günlük getirisini %85 gibi inanılmaz bir orana çıkardı. Bunun sonucunda ise SOL fiyatı 6 Kasım tarihinde üst trend çizgisini kırdı ve 259.99 dolardaki rekoruna koştu. Sonrasında ise SOL fiyatı trendine uygun şekilde bir gerileme sergiledi.

Gerilemenin trende uygun şekilde olmasıyla birlikte boğalar da paralel kanalların alt parçasında bir destek bulmayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı halen yaşadığı gerilemeden toparlanma aşamasında bulunuyor ve 236.12 dolardan işlem görüyor. SOL fiyatı günlük grafiğinde ise %3.88’lik bir yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend