14 Ağustos 2022, Pazar
24.5 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 15 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası çok dalgalı olmaktan kaçınırken XRP, Solana ve Dogecoin gibi altcoinler karmaşık sinyaller verdi. Analiste göre XRP’nin teknik göstergeleri, kısa vadeli fiyat hareketinde boğaların etkinliğinin artmasının aksine satıcılar lehine bir tablo sergiledi.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan Solana ve DOGE ise bir toparlanma dalgası içindeymiş gibi göründü. Ancak analiste göre yönelimsel trendin zayıf kalması dolayısıyla bu kripto paralar belirli bir çizgi izleyemedi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı 26 Eylül tarihinden bu yana bir yükseliş trendi içerisinde gidip geldi. Bu tarihten itibaren yaklaşık olarak %65’lik bir ralli yaşayan altcoin, 28 Ekim tarihinde son 11 haftanın zirvesine yerleşti. Bunun ardından ise fiyatı hızlıca alçalan üçgeninin içerisine geri döndü. Sonuç olarak ise Dogecoin fiyatı analiste göre üst trend çizgisinden geri sıçrama yaptı ve 0.232 dolar civarından destek buldu.

Analiste göre DOGE’un kısa vadeli teknik göstergelerinin satış baskısında bir gerilemeye işaret etmesiyle beraber DOGE fiyatı son 24 saatte %2.3’lük bir yükseliş sergiledi. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.263 dolardan işlem gören Dogecoin, son 17 günde yaklaşık olarak %20 kayıp yaşadı.

XRP

blank

26 Ekim tarihinden bu yana XRP fiyatı, yükselene paralel kanalı içerisinde hareket ederek bir yükseliş trendinin tadını çıkardı. Altcoin fiyatı bunun ardından yaklaşık olarak %35’lik bir ralli yaşadı ve 10 Kasım tarihinde son iki ayın zirvesine geldi. Buna rağmen ayılar pes etmedi ve üst kanal civarından direnç gösterdiler. Buna uygun şekilde XRP fiyatı dört gün içerisinde %10.5’lik bir düzeltme yaşayarak XRP’nin trendine geri dönmesine neden oldu. Analiste göre boğaların alt trend çizgisi bölgesinde başarılı olamaması durumunda ayılar 1.12 dolar engelini aşağı yönlü olarak aşmayı hedefleyebilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Polkadot (DOT), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Ekim

Son gerileme ile birlikte XRP fiyatı 20-50 SMA değerinin altına indi ve analiste göre bu durum XRP için kısa vadeli teknik göstergelerin ayı lehine olduğunu vurguladı. Şimdi ise boğaların 1.22 dolar bandını aşmaya çalışmasına rağmen analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller veriyor. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP 1.18 dolardan işlem görüyor ve XRP’nin son 17 günlük getirisi %20 seviyelerinde yer alıyor.

Solana (SOL)

blank

Son altı haftadır SOL fiyatı boğa lehine seyrediyor ve altcoin paralel kanalları arasında gidip geldi. Akıllı sözleşmeler platformu Solana, 12 Ekim ile 6 Kasım tarihleri arasındaki 25 günlük getirisini %85 gibi inanılmaz bir orana çıkardı. Bunun sonucunda ise SOL fiyatı 6 Kasım tarihinde üst trend çizgisini kırdı ve 259.99 dolardaki rekoruna koştu. Sonrasında ise SOL fiyatı trendine uygun şekilde bir gerileme sergiledi.

Gerilemenin trende uygun şekilde olmasıyla birlikte boğalar da paralel kanalların alt parçasında bir destek bulmayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı halen yaşadığı gerilemeden toparlanma aşamasında bulunuyor ve 236.12 dolardan işlem görüyor. SOL fiyatı günlük grafiğinde ise %3.88’lik bir yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar