Dogecoin Savunucusu Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin İnsanı

Elon Musk, artık dünyanın en zengini insanı.

Haberin Özeti

  • Dünyanın en zengin insanı değişti: Artık Elon Musk birinci sırada yer alıyor.
  • Bugün itibariyle Musk’ın serveti 188 milyar Dolar değerinde.
  • Jeff Bezos ikinci sıraya geriledi.

Tesla’nın kurucusu ve ara sıra yaptığı açıklamalarda Dogecoin savunucusu olduğunu belirten Elon Musk, Bloomberg’e göre şu anda dünyanın en zengin kişisi.

Tesla hisselerinin fiyatındaki son artış sayesinde, Musk’ın serveti yaklaşık 188 milyar Dolara ulaştı. Amazon CEO’su Jeff Bezos’un ise 187 milyar Dolarlık serveti bulunuyor. Bu değerlerle birlikte Musk, birinciliği Bezos’un elinden almış görünüyor.

Elon Musk, Dakikada 1 Milyon Dolar Kazanıyor

Musk’ın serveti 2020’nin başında sadece 27 milyar Dolar değerindeydi. Bu, geçtiğimiz yıl Musk’ın ortalama olarak dakikada 1 milyon Doların üzerinde kazandığı anlamına geliyor. Tesla hisselerinin fiyatı, her ne kadar şirket muazzam miktarda nakit harcıyor gibi görünse de 2020 yılı boyunca yükseldi. Bloomberg, Musk’ın kişisel servet birikimini “belki de tarihin en hızlı” yükselen serveti olarak nitelendirdi.

Tesla hissesi bugün yaklaşık %5 arttı ve hisse başına 800 Dolar civarında işlem görüyor. Musk, şu anda 700 milyar Doların üzerinde değeri olan şirketin %20 hissesini elinde bulunduruyor.

“İşe Geri Dön”

Musk, servetiyle ilgili haberleri aldıktan sonra Twitter’da “Ne kadar tuhaf” yorumunu yaptı. Ardından, “Peki, işe geri dön.” şeklinde yazdı.

SpaceX’in başına geçen Musk, servetini insanları uzaya çıkarmak için kullanmayı planladığını söylemişti. Ayrıca Tesla, 2018’de atılan bir tweette parasının “yaklaşık yarısını” “dünyadaki sorunlara yardım etmek için” kullanacağını açıklamıştı.

Ayrıca Musk’ın attığı tweetler her zaman dikkat çekiyor. Tesla CEO’su şu anda 0.01 Doların üzerinde işlem gören kripto para Dogecoin’i de desteklediğini açıklayarak fiyatını artırmayı başarmıştı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Bitcoin Koşusunun En Büyük Galibi Bir Haftada %105 Artan Dogecoin Oldu

Bir Cevap Yazın