2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Dogecoin Savunucusu Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin İnsanı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Elon Musk, artık dünyanın en zengini insanı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın en zengin insanı değişti: Artık Elon Musk birinci sırada yer alıyor.
  • Bugün itibariyle Musk’ın serveti 188 milyar Dolar değerinde.
  • Jeff Bezos ikinci sıraya geriledi.

Tesla’nın kurucusu ve ara sıra yaptığı açıklamalarda Dogecoin savunucusu olduğunu belirten Elon Musk, Bloomberg’e göre şu anda dünyanın en zengin kişisi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tesla hisselerinin fiyatındaki son artış sayesinde, Musk’ın serveti yaklaşık 188 milyar Dolara ulaştı. Amazon CEO’su Jeff Bezos’un ise 187 milyar Dolarlık serveti bulunuyor. Bu değerlerle birlikte Musk, birinciliği Bezos’un elinden almış görünüyor.

Elon Musk, Dakikada 1 Milyon Dolar Kazanıyor

Musk’ın serveti 2020’nin başında sadece 27 milyar Dolar değerindeydi. Bu, geçtiğimiz yıl Musk’ın ortalama olarak dakikada 1 milyon Doların üzerinde kazandığı anlamına geliyor. Tesla hisselerinin fiyatı, her ne kadar şirket muazzam miktarda nakit harcıyor gibi görünse de 2020 yılı boyunca yükseldi. Bloomberg, Musk’ın kişisel servet birikimini “belki de tarihin en hızlı” yükselen serveti olarak nitelendirdi.

Tesla hissesi bugün yaklaşık %5 arttı ve hisse başına 800 Dolar civarında işlem görüyor. Musk, şu anda 700 milyar Doların üzerinde değeri olan şirketin %20 hissesini elinde bulunduruyor.

“İşe Geri Dön”

Musk, servetiyle ilgili haberleri aldıktan sonra Twitter’da “Ne kadar tuhaf” yorumunu yaptı. Ardından, “Peki, işe geri dön.” şeklinde yazdı.

SpaceX’in başına geçen Musk, servetini insanları uzaya çıkarmak için kullanmayı planladığını söylemişti. Ayrıca Tesla, 2018’de atılan bir tweette parasının “yaklaşık yarısını” “dünyadaki sorunlara yardım etmek için” kullanacağını açıklamıştı.

Ayrıca Musk’ın attığı tweetler her zaman dikkat çekiyor. Tesla CEO’su şu anda 0.01 Doların üzerinde işlem gören kripto para Dogecoin’i de desteklediğini açıklayarak fiyatını artırmayı başarmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar