26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Dogecoin, Shiba Inu ve Metaverse Tokenleri 2021 Yılında Nasıl Bir Performans Gösterdi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin dominansı, Metaverse tokenlerinin ve köpek temalı kripto paraların yükselişi ile beraber büyük bir darbe aldı. Örneğin son iki aydır, Shiba Inu üzerindeki aktif adres sayısında büyük bir artış yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Shiba Inu, Axie Infinity ve Sandbox En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar Arasında Yer Aldı

Shiba Inu projesinin lideri ve aynı zamanda geliştiricilerinden biri olan Shytoshi Kusama, SHIB tokeninin oyun dünyasının geleceğini oluşturacağına inanıyor. Kusama’ya göre Shiba Inu, Blockchain oyun endüstrisinde büyük bir çığır açacak.

Binance indirim kodu

Shiba Inu ekibi, büyük çaplı oyunlar ve oldukça ünlü bir geliştirici ile işbirliğine giderek SHIB oyun ekosistemini oluşturmayı hedefliyor. Geçtiğimiz hafta sonu, SHIB aktif adreslerinin sayısı 1.040.000’e ulaşmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Analiste göre bu köpekli kripto paranın yatırımcılarının bu kadar artmasının nedeni, 2021 yılından bu yana altcoinin fiyatının %270.000 yükselmesi olabilir.

Metaverse ve Blockchain oyunları tokenleri olan Axie Infinity ve Sandbox da, aktif kullanıcı sayısında benzer bir fırlama yaşadı. Axie Infinity 2021 yılının başından bu yana %18.500 artış gösterirken Sandbox için bu oran %12.500 oldu.

Kripto para analisti Alex Krüger, attığı Tweet’inde 2021 yılında en yüksek performans gösteren kripto paraları sıraladı:

1)SHIB +270,000%

2)GALA +39,000%

3)AXS +18,500%

4)OMI +12,700%

5)SAND +12,500%

6)LUNA + 9,700%

7)MATIC +9,700%

8)SOL +8,700%

9)KDA +8,100%

10)FTM + 7,600%

İlginç bir şekilde, Metaverse ve oyun tokenleri kripto para ekosisteminde popülerlik kazandıkça, Bitcoin’in sahip olduğu dominans oranı da düşüş gösteriyor.

Kripto para analistleri, piyasadaki çok ani düşüşe rağmen Metaverse tokenlerinin halen oldukça talep gördüğüne dikkat çekti.

The Sandbox, 2021 yılının Kasım ayında %200’lük bir yükseliş kaydetmişti. Bu altcoin bu yazının yazıldığı anlarda bir düşüş seyrinde ilerliyor. Kripto para analisti imBagsy, Sandbox fiyatının yükseliş trendini kaybettiğine inanıyor.

İlgili Haber:  Borsa Tokenleri, DeFi Platformları ile Merkezi Borsalar Savaşı Sırasında Avantaj Sağlıyor

Bu senenin en yüksek performans gösteren kripto parası olan Shiba Inu, bir Dogecoin parodisi olarak hayata geçmesine rağmen DOGE’un performansını açık ara geride bıraktı. Bununla birlikte SHIB, dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında çok seri bir şekilde yukarılara tırmandı ve oldukça sürpriz bir biçimde kısa bir süreliğine de olsa, söz konusu sıralamada Dogecoin’in üstüne çıkmayı başardı. Bununla birlikte DOGE, kısa bir süre sonra en büyük şaka coini olarak liderliği geri aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend