8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Dogecoin, Shiba Inu ve Dogelon Mars Gibi Şaka Coinleri Toparlanacak mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu ve Dogelon Mars, 2021 yılı Ekim ayının en yüksek performans gösteren kripto paralarındandılar. Aslına bakılırsa bu cümleyi kurmak bile biraz absürt olabilir zira iki kripto para da, kripto para piyasasında yaşanan son yükseliş dalgasında piyasaya sürüldü. Tablo 2017 yılında yaşnana ICO dalgasına benziyor ancak mevcut durum bunun biraz daha hormonlu hali ve yatırımcılar her daim daha fazlası için geri geliyor. Bazı uzmanlara göre söz konusu balon, 2017 yılında olduğu gibi her an patlayabilir. Analist Biraaj T, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Dogecoin, Shiba Inu ve Dogelon Mars

Analist, şaka coini hiyerarşisinde analiste üst sıradan başlamak istiyor. Dogecoin aslında şu anda 34 milyar dolarlık piyasa değeri ile bir zirvede bulunuyor ancak altcoin Mayıs ayındaki çöküşten bu yana benzer bir boğa baskısı oluşturmayı başaramadı.

Binance indirim kodu

Şimdi ise, Kasım ayında toplu bir düzeltme aşamasından geçiyoruz. SHIB fiyatı %21 düşmüşken Dogecoin ise %6 geriledi ve Dogelon ise fiyatında %18’lik bir değer kaybı yaşadı. Analiste göre trend uzun vadede halen boğa lehine görünse de, analiste göre söz konusu altcoinler toparlanma sürecine girecek olsalar bile güçlü sapmalar da gözlenebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre piyasadaki şaka coinleri için trendi artık Dogecoin belirlemiyor olabilir. DOGE topluluğu bir süredir pek etkin olmamakla birlikte Shiba Inu topluluğu ise şu anda en çok sesi çıkan coin taraftarlarını barındırıyor. Shiba Inu’nun popülerliği o derece arttı ki, Twitter üzerindeki resmi SHIB sayfasının sahip olduğu takipçi sayısı, Ethereum’unkini geride bıraktı. Analiste göre Shiba Inu’nun on-chain göstergeleri boğa lehine görünüyor. Analiste göre SHIB’in MVRV 30 günlük oranı, 0 değerinin altında olmasıyla birlikte kısa vadede fiyat trendinde bir değişime işaret ediyor.

İlgili Haber:  Analist: "Dogecoin ve Shiba Inu Yok Olmayacak!"

Dogelon Mars için ise bahsedilen çöküş dönemi biraz daha ağır geçti. Altcoinin fiyatı yalnızca Ekim ayının son haftasında zirve yaptı ve altcoin için borsadan çekme işlemlerinin azalmasıyla birlikte ilk yatırımcıların satış mı yaptığına dair şüpheler de oluştu. Analiste göre, Dogelon Mars’ın MVRV 30 günlük değerlemesi Shiba Inu’dan yüksek olduğu için altcoinin bir düzeltme konusunda halen potansiyeli olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar