5 Ağustos 2022, Cuma
23.2 C
İstanbul

Dogecoin ve Shiba Inu, Amerikalıların En İlgi Çekici Bulduğu Kripto Paralar Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası olsa da, Amerikalıların ilgisini en çok çeken dijital varlıklar Dogecoin ve Shiba Inu olarak gözüküyor.

Binance indirim kodu

Kasım Ayında Dogecoin ve Shiba Inu, ABD’de Google Üzerinde En Çok Aranan Kripto Paralar Oldu

Business Insider tarafından açıklanan bir çalışmaya göre, Dogecoin ile ilgili içerikler için geçtiğimiz ay ortalama 7 milyon arama yapıldı. Böylelikle şaka coinine olan ilgi, Bitcoin ve Ethereum’a olan ilginin toplamından daha fazla olarak ölçüldü.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum toplam kripto para piyasasının değer olarak %60’ını oluştursa da, 2021 yılında DOGE ve SHIBA, Amerikalıların asıl sevgisini kazanan kripto paralar oldular. Söz konusu altcoinler ABD’deki 50 eyaletten 30’unda birinci sırada yer aldılar. Analistlere göre bu tür sonuçlar ile, şaka coinlerinin hiçbir işe yaramadığını düşünenler bu yüzden bu düşüncelerini yeniden değerlendirmek isteyebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Business Insider, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Bu yıl şaka coinlerine gösterilen ilgi kısmi olarak Elon Musk ile ilişkilendirilebilir. Musk, geçtiğimiz dönemde Tesla’nın Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıklamıştı.”

DOGE Aramalarında Amerika Birleşik Devletler, Türkiye’nin Ardından İkinci Sırada Yer Aldı

Motley Fool, DOGE’u, gerçek dünyada hiçbir kullanımı olmayan aşırı şişmiş bir kripto para olarak sınıflandırıyor. Ancak buna rağmen Elon Musk’ın DOGE’un kodlarını geliştirerek küresel bir kullanım standardına ulaşmasını sağlamak istemesi ve bir dizi sermaye yatırımı ile birlikte yakında işler tamamen değişebilir. DOGE, aralarında Florida, Hawaii, New Jersey ve Arizona’nın da bulunduğu 23 eyalette en popüler kripto para olarak seçildi. Dogecoin ABD’deki Google aramalarında 100 üzerinden 97 puan ile çok sık arama yapılan kelimeler arasına girdi. Ancak DOGE ile ilgili aramalarda 100 üzerinden 100 alan Türkiye bu konuda ilk sırada yer aldı. DOGE’un Türkiye’de özellikle popüler olduğu biliniyor.

İlgili Haber:  Ethereum 3.000 Dolar Sınırına Dayansa da Dogecoin Hala Fiyat Artışlarında Piyasa Lideri

dogecoin

Bununla birlikte Shiba Inu da çok gerilerde bulunmuyor. DOGE muadili kripto para Kaliforniya, Washington, Nevada, Wyoming, Texas, North Carolina ve New York eyaletlerinde Google aramalarında birinci geldi. Buna karşın Bitcoin 10 eyalette, Ethereum ise 8 eyalette birinci sırada yer aldı. Cardano ise Colorado’nun favori kripto parası olarak dikkat çekti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar