26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE) vs. Shiba Inu (SHIB): Şirketler Hangi Köpekli Coini Tercih Ediyor?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin ya da Ethereum’u bir ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmelere rast gelmek artık çok da şaşırtıcı değil. Ancak artık giderek daha fazla sayıda şirket, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi şaka coinlerini de ödeme yöntemi olarak benimsemeye başladı. Düşük riskli şirketlerden küçük işletmelere kadar birçok sektör, köpekli kripto paralara ilgi gösterdiğini ilan etti.

Binance indirim kodu

Dogecoin mi Shiba Inu Mu? Anketten Çıkan Sonuç Şaşırttı

Kanadalı bir tıbbi haber portalı olan Ask The Doctor, bilançosuna 1.5 milyon dolar değerinde kripto para ekleyeceğini açıkladı. Bunun ardından hangi altcoini seçtiğini de belirten şirketin tercihi Shiba Inu oldu.

Binance indirim kodu

Şirket hangi kripto paraya yatırım yapacağını seçmek için kullanıcılarına bir anket sundu. Seçenek olarak Shiba Inu ve Dogecoin’in bulunduğu ankette kullanıcılar, çok büyük bir fark ile SHIB’i tercih etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bununla birlikte şirket ayrıca şaka coinlerini desteklemelerinin nedenini de açıkladı: “Ask The Doctor platformu tüm köpekli tokenler ve tüm kripto paraları seviyor. Biz, küresel olarak herkes için finansal ve sağlık alanında kapsanması taraftarıyız. Bu yüzden de bir şirket olarak, Dogecoin, Shiba Inu ve Floki gibi kripto paraların sunduğu kullanımlar için sabırsızlanıyoruz.

COVID-19 salgını halen büyük oranda etkisini gösterirken 2021 yılı birçok sağlık şirketinin DOGE ve SHIB ile ödeme kabul etmesine sahne olmuştu. Örneğin PPE ve tıbbi gereç şirketi CovCare, DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk şirketler olduklarını iddia etmişlerdi.

Buna ek olarak, kar amacı gütmeyen bir cerrahi enstitü olan Marchand Institute de, artık SHIB ile ödeme alacağını duyurmuştu. İlginç bir şekilde kanda uyuşturucu/alkol test kitlerini üreten bir şirket olan Uritox Medical de, SHIB ile ödeme almaya başlayacağını açıkladı.

İlgili Haber:  Tesla Yakında Bitcoin ile Tekrar Ödeme Kabul Etmeye Başlayabilir!

Peki köpekli kripto paralara olan bu ilginin nedeni ne? Uzmanlara göre bu sorunun cevabı, küçük şirketlerin SHIB ve Dogecoin ödemelerini kabul ederek kendilerini, büyük oranda geleneksel ödeme politikalarına sıkı bir şekilde bağlı olan büyük rakiplerinden ve mega şirketlerden ayırmak istemelerinde yatıyor olabilir.

Şaka coinlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek, şaka coini topluluklarının sosyal medya üzerinde oldukça aktif bir şekilde yer almaları nedeniyle, şirketlerin online bulunabilirliklerini yükseltiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend