8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE) vs. Shiba Inu (SHIB): Şirketler Hangi Köpekli Coini Tercih Ediyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ya da Ethereum’u bir ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmelere rast gelmek artık çok da şaşırtıcı değil. Ancak artık giderek daha fazla sayıda şirket, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi şaka coinlerini de ödeme yöntemi olarak benimsemeye başladı. Düşük riskli şirketlerden küçük işletmelere kadar birçok sektör, köpekli kripto paralara ilgi gösterdiğini ilan etti.

Binance indirim kodu

Dogecoin mi Shiba Inu Mu? Anketten Çıkan Sonuç Şaşırttı

Kanadalı bir tıbbi haber portalı olan Ask The Doctor, bilançosuna 1.5 milyon dolar değerinde kripto para ekleyeceğini açıkladı. Bunun ardından hangi altcoini seçtiğini de belirten şirketin tercihi Shiba Inu oldu.

Binance indirim kodu

Şirket hangi kripto paraya yatırım yapacağını seçmek için kullanıcılarına bir anket sundu. Seçenek olarak Shiba Inu ve Dogecoin’in bulunduğu ankette kullanıcılar, çok büyük bir fark ile SHIB’i tercih etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte şirket ayrıca şaka coinlerini desteklemelerinin nedenini de açıkladı: “Ask The Doctor platformu tüm köpekli tokenler ve tüm kripto paraları seviyor. Biz, küresel olarak herkes için finansal ve sağlık alanında kapsanması taraftarıyız. Bu yüzden de bir şirket olarak, Dogecoin, Shiba Inu ve Floki gibi kripto paraların sunduğu kullanımlar için sabırsızlanıyoruz.

COVID-19 salgını halen büyük oranda etkisini gösterirken 2021 yılı birçok sağlık şirketinin DOGE ve SHIB ile ödeme kabul etmesine sahne olmuştu. Örneğin PPE ve tıbbi gereç şirketi CovCare, DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk şirketler olduklarını iddia etmişlerdi.

Buna ek olarak, kar amacı gütmeyen bir cerrahi enstitü olan Marchand Institute de, artık SHIB ile ödeme alacağını duyurmuştu. İlginç bir şekilde kanda uyuşturucu/alkol test kitlerini üreten bir şirket olan Uritox Medical de, SHIB ile ödeme almaya başlayacağını açıkladı.

İlgili Haber:  Standard Chartered, Müşterilerine Kripto Paralar ile İlgili Yeni Bir Önemli Duyuru Yaptı!

Peki köpekli kripto paralara olan bu ilginin nedeni ne? Uzmanlara göre bu sorunun cevabı, küçük şirketlerin SHIB ve Dogecoin ödemelerini kabul ederek kendilerini, büyük oranda geleneksel ödeme politikalarına sıkı bir şekilde bağlı olan büyük rakiplerinden ve mega şirketlerden ayırmak istemelerinde yatıyor olabilir.

Şaka coinlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek, şaka coini topluluklarının sosyal medya üzerinde oldukça aktif bir şekilde yer almaları nedeniyle, şirketlerin online bulunabilirliklerini yükseltiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar