1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Dogecoin, Shiba Inu ve Floki: Şaka Coinleri Uçacak mı Yoksa Tarih mi Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para dünyasının en çok konuştuğu konuları, Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve şaka coinleri oluşturuyor. Shiba Inu geçtiğimiz ay %270.94 günü devasa bir fiyat artışı yaşamıştı. Bunun ardından kripto para piyasasında, en iyi şaka coininin hangisi olduğuna dair ateşli tartışmalar yaşandı, Adam Aron ve Elon Musk gibi isimlerin boğa lehine görüşlerine yer verildi ve şaka coinlerinin hiçbir işe yaramasalar bile kripto paraların ana akım dünyada ses getirmesini sağladıklarından bahsedildi. Analist Sven Wagenknecht, şaka coini balonunu değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Şaka coinleri, isimlerinden de anlaşılabileceği gibi aslına bakılırsa bir tür dijital şaka olarak ortaya çıktılar. Genel olarak bu kripto paraların pratikte herhangi bir kullanımı yok ve bu coinler kripto para alanına yapılan eleştirilerin hedefi oluyor. Buna ek olarak bu tür coinlerin ayrı derecede bir volalitesi olduğu da biliniyor. Bazı şaka coinlerinin fiyatı birkaç saat içerisinde ani bir şekilde yükselişe geçerken bazıları ise dakikalar içerisinde çakılıyor. Bu nedenle bazı yatırımcılar milyoner olma şansı kazanırken diğerleri ise en değerli varlıklarını böyle bir risk alarak kaybediyor.

Binance indirim kodu

Buna rağmen şaka coinleri gerçekten de bir tür ekosistem de yarattı. Örneğin Shiba Inu’nun faal halde bir DeFi borsası bulunuyor ve bir tür DAO-Yönetim sistemi, likidite havuzları, farklı tokenlerde ödüller, bir NFT pazarı ve ikinci katman bir Blockchain olan Shibarium gibi bazı gelecek planları bulunuyor. Bununla birlikte diğer şaka coinleri ise bu tür gelişmelere henüz hazır değilmiş gibi görünüyor. Buna rağmen kripto para topluluğu, hangi köpekli coini tercih ettikleri konusunda henüz bir birlik sağlamış değil. Twitter kullanıcılarının katıldığı bir ankette, yalnızca bir seçim şansı olsaydı hangi coini seçerdiniz temalı bir soruya kullanıcılar çok farklı cevaplar verdi. Bazı insanlar verdikleri cevaplarında eğlence amaçlı veya coine inandıkları için bu kripto parayı seçtiklerini söylerken bazıları ise yatırım yaptıkları parayı kaybetmeyi göze alamadıkları için böyle bir seçim yaptıklarını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
İlgili Haber:  Dogecoin vs Shiba Inu: Köpek Coinlerin Savaşı

Elon Musk’ın kripto para tercihini ise neredeyse tüm kripto para dünyası biliyordur. Bununla birlikte Musk, kısa bir süre önce bir tür Dogecoin üniversitesi açmayı planladığını da söylemişti.

AMC CEO’su Adam Aron ise, kısa bir süre önce yaptığı anketinde Shiba Inu’yu ödeme olarak kabul edip etmeyeceğine dair bir soru sordu, çıkan sonuç tabii ki de şaşırtıcı olmadı.

Dogecoin ve Shiba Inu Hiçbir Şey Başaramasa Bile Bunu Başardı

Bazı insanlar köpekli şaka coinlerinin neden bu kadar çok kişi tarafından benimsendiğini sorgulasa da, bu kripto paraların tetiklediği tartışmalar ile beraber kripto paralara olan ilgi çok daha yüksek seviyeye geldi. ElonTrades adlı Twitter kullanıcısı, şaka coinlerinin NFT’ler ile birlikte kripto para piyasasına çok sayıda yeni kullanıcı kazandırdığını iddia etti.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar